Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklokrosařská mise chce na MS medaili

19 2006
Praha - Česká cyklokrosařská mise na lednovém světovém šampionátu cyklokrosařů čítá výpravu šestnácti reprezentant. Čeští jezdci obsadí 28. a 29. ledna v nizozemském Zeddamu kategorie elite, jezdců do 23 let a startovat budou i junioři. Ženy kvůli neuspokojivé výkonnosti budou na 57. světovém šampionátu chybět.

"Každá medaile bude dobrá. Tradičně jsem v minulých letech letech mluvil vždy o dvou cenných kovech, letos slevím na polovinu. Máme totiž slabší ročníky v mládežnických kategoriích," řekl k ambicím české výpravy reprezentační trenér
Petr Klouček na tiskové konferenci.

Největší naděje vkládá do obhájce zlata ze závodu jezdců do 23 let Zdeňka Štybara a Petra Dlaska v elite.

"Štybar to ale rozhodně nebude mít jednoduché, soupeřem mu budou krosaři, které
v sezoně ještě ani jednou neporazil," upozornil Klouček. "Formu však má dobrou a šanci na medaile rozhodně reálnou," dodal na adresu pátého jezdce z posledního závodu Světového poháru, který se jel o uplynulém víkendu ve francouzském Liévine.

O dvě místa za ním skončil Dlask, který ale v sezoně stál již třikrát na stupních vítězů. "Stabilní forma i výsledky nasvědčují tomu, že by se o stupně vítězů prát měl. Navíc trať by mu měla vyhovovat, což potvrdil v roce 2000 druhým místem na tamním
okruhu," pokračoval Klouček.

Kromě trojice zkušených jezdců Dlaska, Kamila Ausbuhera a Zdeňka Mlynáře pojedou hlavní závod také mladíci Martin Bína, Radomír Šimůnek a Vladimír Kyzivát.

Nominace:

Elite: Petr Dlask (AVB), Martin Bína (Author), Radomír Šimůnek (Pallmans Collstrop), Kamil Ausbuher (Budvar Tábor), Zdeněk Mlynář (Max Cursor), Vladimír Kyzivát (Control Johnson Ml.
Boleslav).

Kategorie do 23 let: Zdeněk Štybar (Fidea), František Klouček (Author), Pavel Adel (KC Hlinsko), Lukáš Klouček, Ondřej Bambula
(oba Budvar Tábor).

Junioři: David Menger, Jan Pohan, Ondřej Vobora (všichni Budvar Tábor), Lukáš Příhoda (KC Hlinsko), Jiří Polnický (Empella).

Již tuto sobotu odjedou čeští jezdci na poslední závod Světového poháru, který absolvují o den později v nizozemském Hoogerheide. Junioři a jezdci do 23 let se poté již přesunou do dějiště mistrovství světa, někteří závodníci kategorie elite se
ale ještě přesunou k závodům v Belgii.

Někteří naopak odjedou zpět domů a do Zeddamu přicestují ve čtvrtek.
"Trať v Zeddamu je spravedlivá, není až tak technická, ale dost fyzicky náročná. Hodně bude záležet na počasí, ale tak je tomu každý rok," dodal český trenér.

 

Autoři: ,


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze