Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nerůžová cyklokrosová sezona růžové Mikuláškové: Nejsem spokojená

Martina Mikulášková během cyklokrosu v Terezíně | foto: Petr Bílek, MF DNES

2 2016
V růžovém trikotu neprožila růžový podzim. Cyklokrosařka Martina Mikulášková ze Stadionu Louny je zatím rozmrzelá, ale ještě má čas na nápravu - sezona vrcholí koncem ledna na mistrovství světa v belgickém Zolderu.

„Zrovna teď 26. prosince jsme tam jeli Světový pohár,“ připomněla Mikulášková; přestože skončila až na 52. místě, tvrdí: „Ta trať mi sedí, je totiž podobná té, kde já trénuju. Ale letos bych byla spokojená asi i za umístění v první patnáctce.“

V roce 2014 dojela jako nejlepší Češka na šampionátu jedenáctá, před rokem skončila šestnáctá.

Teď však tehdejší formu marně hledá. „Upřímně - nejsem vůbec spokojená. Šla jsem do sezony s docela velkým tréninkovým mankem. Bohužel jsem musela dohánět školu, jsem ve třeťáku, takže dělám bakalářku, což není to úplně ono,“ pozoruje na sobě vysokoškolačka; studuje na Fakultě zdravotnických studií UJEP v Ústí nad Labem.

Mikulášková věří, že bez školních povinností půjde její výkonnost zase nahoru. „Až se budu věnovat jen cyklistice, bude to určitě zase dobré,“ je přesvědčená pětadvacátá žena aktuálního žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI.

Program před mistrovstvím světa má nabitý, poslední testy obstarají Světové poháry. Už příští víkend se v Kolíně jede domácí šampionát. „Sice se mi nedaří, jak bych chtěla, ale získat medaili můžu i tak,“ nepochybuje. Loni byla Mikulášková stříbrná za Kateřinou Nash.

Smůlu neprolomila ani v poslední den roku 2015, v Silvestrovském cyklokrosu v Terezína obsadila druhé místo za vítěznou Vendulou Kuntovou z Kolína.

„Svlíkla jsem galusku a pak už se s tím nedalo nic dělat. Vzalo mi to trošku chuť, protože to už je poněkolikáté. Vždycky když jedu na prvním místě, něco se mi stane. Přijde mi, že to je tuhle sezonu moje prokletí,“ lomí rukama.

Defekt byl velkou komplikací. „Hlavně jsem nemohla najít tátu, kde stojí, takže jsem musela měnit celé kolo. Galuska se totiž úplně zasekla a nešlo na tom vůbec jet.“

Závodilo se na nové trase v kulisách Pevnosti Terezín. „Mně se tahle líbila víc než ta stará, byla jsem příjemně překvapená.“ Ženy jely naráz nejen s juniory, ale i s muži, to je dobrá průprava. „Výborný trénink.“

Třeba Mikuláškové i tohle pomůže k růžovějšímu konci sezony.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze