Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cítila jsem se na desítku, litovala po kolizi cyklokrosařka Havlíková

Pavla Havlíková při závodu žen na mistrovství Evropy v cyklokrosu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

3 2014
Hoogerheide (Od našeho zpravodaje) - Věřila si na první desítku. Vždyť ještě nikdy do ní na mistrovství světa nepronikla. Jenže nevyšlo to ani tentokrát. Cyklokrosařka Pavla Havlíková z týmu KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou po technických problémech v prvním okruhu sobotní závod dokončila až v polovině třetí desítky.

"Výsledek mě hrozně mrzí, cítila jsem se dneska minimálně na první desítku," říkala v cíli mistrovského závodu v nizozemském Hoogerheide.

Co se tedy pokazilo? Pavla Havlíková se v prvním okruhu na rozbahněné trati dostala do kolize s americkou favoritkou Katie Comptonovou. Závodnicím se do sebe zaklesly bicykly a obě ztratily drahocenný čas.

"Zůstaly jsme tam strašně dlouho a nemohly se od sebe rozmotat," popisovala. "Když už jsme se vydaly zase na cestu, tak jsem zjistila, že mám zničené zadní kolo a přehazovačku. Do depa byla cesta dlouhá a ztratila jsem moc času."

Pavla Havlíková

na MS v cyklokrosu

2008 Treviso: 16.
2009 Hoogerheide: nedokončila
2010 Tábor: 30.
2011 Sankt Wendel: 13.
2012 Koksijde: 11.
2013 Louisville: 20.
2014 Hoogerheide: 25.

Havlíková dojela na 25. místě se ztrátou 4:36 minuty. Navíc osudnou srážku s Comptonovou zavinila nejspíš ona. "Byla to moje chyba. Trošku jsem zavrávorala v těch vyježděných kolejích, odhodilo mě to na stranu a zamotaly jsme se do sebe. Mrzí mě to i kvůli Katie, protože ta určitě měla namířeno výše, než nakonec skončila," poznamenala.

Comptonová se podle papírových předpokladů před závodem měla pokusit ohrozit domácí suverénku Marianne Vosovou. Místo toho dojela vítězka celkového pořadí Světového poháru až na devátém místě, zatímco Vosová si dojela pro šestý titul v řadě a sedmý celkově.

A třicetiletá Havlíková v Hoogerheide zažila už druhé zklamání při světovém šampionátu. Před pěti lety na stejné místě závod vůbec nedokončila. "S dnešním výkonem jsem ale absolutně spokojená. Měla jsem dnes nejlepší nohy za celou sezonu, jenže ta stíhací jízda po té kolizi na lepší než třetí desítku nestačila," litovala drobná jablonecká závodnice Pavla Havlíková.Najdete na iDNES.czmobilní verze