Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklokrosaři mají náročnou sezonu

2 2003
Praha - Na dva mezinárodní vrcholy a také mistrovství republiky se musí připravit cyklokrosaři do 23 let a junioři. "Právě začínající sezona bude zvláštní a náročná. Přesto v ní chceme získat medaile," řekl trenér českých cyklokrosařů Petr Klouček a oznámil, jak na jednotlivé podniky bude sestavovat nominace.

Již 8. listopadu se totiž v Táboře uskuteční popáté v historii evropský šampionát, na němž budou o medaile bojovat junioři, muži do 23 let a ženy. "Jezdci již absolvovali dvě soustředění - na Bedřichově a v Táboře, kde si také vyzkoušeli trať šampionátu," řekl Klouček.
 
Podle něj bude většina reprezentantů startovat na závodech pohárového seriálu Budvar cup. "To, že jsou to závody třetí kategorie UCI, jistě zvyšuje jejich atraktivitu," dodal spokojeně trenér.
 
Na mezinárodní scéně absolvují čeští jezdci všechny závody Světového poháru. Petr Dlask a Václav Ježek pojedou navíc seriál Superprestige, v němž budou startovat i junioři a jezdci do 23 let.

"S přípravou na ME jsem zatím spokojen a určitě bychom rádi bojovali o medaile," plánuje Klouček.
 
Český trenér oznámil také nominační kritéria. "Na první závod pojedou tři nejlepší z pořadí Budvar cupu po třech závodech, další dva nominovaní a jeden jezdec do 23 let. Na další závody Světového poháru potom pojedou tři nejlepší z pořadí SP a ostatní nominuji podle výsledků a aktuální formy," řekl Klouček.
 
Na mistrovství světa odcestují první dva Češi z pořadí SP, pokud budou do 16. místa, dále nejlepší dvojice z mistrovství republiky a posledního závodníka nominuje trenér.

V kategorii do 23 let budou startovat první tři z mistrovství republiky a dva nominovaní, mezi juniory mistr Česka a kvarteto nominovaných.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze