Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklokrosaře čeká šampionát v Táboře

29 2003
Tábor - Cyklokrosová sezony má dva vrcholy. Ten první se koná 8. listopadu na trati v Táboře, jež bude hostit evropský šampionát. Na jeho programu jsou tři závody, ženy, juniorů a mužů do 23 let, v nichž může nastoupit až osm závodníků z jedné země.

Této možnosti český reprezentační trenér Petr Klouček využije v případě juniorů a mužů do 23 let, v závodě žen pojedou tři české reprezentantky. "Startovní pole bude dostatečně početné. Dosud je přihlášeno deset zemí do závodu žen, třináct do závodu juniorů a ještě o jednu více pro třiadvacítku," řekl ředitel šampionátu Čestmír Kalaš.

Čeští reprezentanti mají za sebou již tři soustředění a na vrcholný závod se pečlivě připravují. Před dvěma lety na MS vybojovali před domácím publikem šest medailí - junioři nikoho dalšího na stupně vítězů nepustili, v závodě do 23 let skončil Trunschka druhý a Kášek třetí a v kategorii elite vybojoval ještě Dlask stříbro.

"Rádi bychom získali alespoň dvě medaile, ale lehké to rozhodně nebude, konkurence bude srovnatelná se světovým šampionátem," řekl Klouček.

Podle něj je jedním z největších českých želízek junior Roman Kreuziger, který před třemi týdny skončil na silničním MS v Kanadě šestý v časovce.

"Po zranění toho v létě moc nenajezdil a připravil se na silniční MS a formu má i nadále. Spolu s ním by měli o nejpřednější umístění usilovat i Škarnitzl, Novotný a Lukáš Klouček," mínil český trenér.

Ve „třiadvacítce“ jsou největšími českými nadějemi Bína, Zlámalík a Šimůnek. "Všichni tři jeli minulý víkend závod Světového poháru, a i když výsledky nejsou tak přesvědčivé, tak výkon podali všichni velmi dobrý. Myslím, že to z českého pohledu byl nejlepší výkon v závodech Světového poháru v historii," byl optimistický Klouček.

Nominace českých reprezentantů na ME
Muži do 23 let:
Martin Bína, Martin Zlámalík, Pavel Adel, Radomír Šimůnek, Zdeněk Štybar, František Klouček, David Kášek, Vladimír Kyzivát.
Junioři: Ondřej Bambula, Aleš Brož, Bohumil Elsnic, Lukáš Klouček, Roman Kreuziger, Martin Němeček, Petr Novotný, Jan Škarnitzl.
Ženy: Barbora Bohatá, Šárka Chmurová, Klára Nepustilová.

Program ME - sobota 8. listopadu
10:00, junioři
12:00, ženy
14:00, muži do 23 let

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze