Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklistům z Tábora se v poháru daří

20 2006
Tábor - Po čtyřech závodech Českého poháru mládeže v silniční cyklistice se může trenér Stanislav Bambula z CT Budvar Tábor víc radovat než mračit. Mezi juniory se na první pozici průběžného pořadí tlačí David Menger. Přitom se do výsledků započítávají i dvě kritéria. "David je jezdit neuměl, ale teď si vede velmi dobře," těší se Bambula.

Menger vyhrál mezi juniory v Pičíně.

Z kadetů je vysoko další člen CT Budvar Filip Adel. I on útočí na celkové vedení. Pokaždé byl v první desítce. V Pičíně u Příbrami vyhrál Adel spurt pelotonu, když dva kadeti předtím ujeli. Závěr okruhu je do kopce a Adel nedal soupeřům šanci.

Dobře se držel i v dalším silničním závodě v Kyšicích u Plzně, byl pátý.

Bambula je nadšený i z výkonu staršího žáka Jakuba Černého, který byl hned v prvním závodě při kritériu v Soběslavi druhý. Cyklokrosař Lukáš Klouček je prvním rokem mezi muži.

V Soběslavi dojel na 11. místě v nejsilnější tuzemské konkurenci. Vždy vykoukne někdo z Budvaru a překvapí. Do desítky se dostávají i kadeti Jan Klabouch nebo Petr Marvan i Michal Černý.

Mezi žáky už byli v desítce i Matěj Stupka nebo Martin Komárek. CT Budvar má 20 jezdců a jednu cyklistku. Je jí Pavla Neradilová. I v letošním roce chce tým z Tábora absolvovat všechny závody sezony.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze