Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklistický závod Vysočina znovu zamíří až do Poličky

Momentka ze závodu Vysočina | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

6 2015
Více než stovka jezdců z pěti zemí bude od čtvrtka do neděle bojovat o vítězství v mezinárodním etapovém závodě mužů v silniční cyklistice Vysočina 2015.

„Přesný počet startujících zatím není znám, rozhodne čtvrteční ranní prezentace,“ uvedl včera ředitel závodu Milan Plocek, podle kterého přihlášku poslalo celkem 110 jezdců. „Objeví se tu družstva z Česka, Slovenska, Rakouska, Německa a Nizozemí,“ pokračoval Plocek.

Letošní ročník kvůli termínovým kolizím vynechávají dvě silné stáje: královéhradecký Whirlpool Author a AWT-Greenway. Chybět naopak nebudou cyklisté Dukly Praha, Příbrami a týmu Puskinak.cz.

Závod Vysočina 2015

6. srpna, 1. etapa 122 km
Start: Přibyslav 13.30
Okruh: Velká Losenice – Vepřová –Malá Losenice – Velká Losenice (9x) 

7. srpna, 2. etapa 132 km
Start: Polička 12.00
Okruh: Borovnice – Javorek – Nový Jimramov – Jimramov – Borovnice (8x) 

8. srpna, 3. etapa 128 km
Start: Bystřice n. P. 12.00
Okruh: Bystřice nad Pernštejnem –L ísek – Míchov – Jimramovské Pavlovice – Jimramov – Strachujov – Unčín – Dalečín – Písečné – Bystřice nad Pernštejnem

9. srpna, 4. etapa 82,6 km
Start: Bystřice n. P. 10.00
1. okruh: Bystřice nad Pernštejnem – Domanín – Bohuňov – Lísek – Skalský Dvůr – Bystřice nad Pernštejnem (1x)
2. okruh: Švařec – Čtyři Dvory – Brťoví – Švařec (5x)

„Whirlpool, což byl největší favorit, je zrovna v Polsku,“ připomíná Plocek aktuální etapový závod WorldTour. „A bývalý Etixx-iHNed nepřijede, protože má smíšené družstvo a pět nebo šest lidí jede na mistrovství Evropy do 23 let,“ doplnil. „Chybět naopak nebudou dlouholetí účastníci z Berlína a Vídně, kteří s přestávkami jezdili od začátku tohoto závodu,“ těší Plocka dlouholetá spolupráce.

Cyklisty během čtyř dnů čeká více než 465 kilometrů. Nejdelší etapa je na programu zítra, kdy závod potřetí v devatenáctileté historii opustí hranice Kraje Vysočina.

„Start a cíl etapy bude v Poličce v Pardubickém kraji,“ upřesnil Plocek. „Poté se vrátíme na několik let opuštěný okruh Borovnice – Javorek – Nový Jimramov – Jimramov – Borovnice.“ Ten organizátoři v předchozích letech vynechali kvůli špatné silnici. „Vloni na podzim se tam ale udělal perfektní nový povrch,“ vysvětlil Plocek.

Do Poličky se cyklistický závod Vysočina poprvé přesunul před dvěma lety. „Ve Žďáře jsme po šestnácti letech existence nesehnali finanční podporu od města. Tak jsme museli hledat jinde,“ lituje Plocek.

„Přitom co mluvím se sportovními příznivci, říkají, že je to škoda, protože cyklistika má ve Žďáru dlouholetou tradici. Vždyť se tam pořádal Závod míru, několik silničních pohárů a v roce 1999 i mistrovství republiky,“ připomíná významné cyklistické akce. „A my jsme tam po šestnácti ročnících Vysočiny nedostali ani korunu,“ podivuje se.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze