Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklistická stáj z Hradce Králové se vrací k bývalému názvu

Cyklisté PSK Whirlpool Author za Tomášem Bucháčkem při jednom z lyžařských tréninků. | foto: Patrik Pátek

6 2014
Silniční tým z Hradce Králové se vrací ke starému názvu. Po dvou letech, v nichž vystupoval jako Bauknecht Author, se bude znovu jmenovat Whirlpool Author, ale to nic nemění na tom, že bude stejně jako v minulých sezonách působit coby kontinentální tým cyklistické federace UCI.

Nový název není ale jedinou změnou, kterou tým z Hradce Králové v zimě projde. K obměně došlo i v kádru, v němž vedle stabilního jádra z minulých sezon, které tvoří Tomáš Bucháček, Pawel Cieslik, David Dvorský, Josef Hošek, Martin Hunal, Jiří Polnický a Tomáš Kalojíros, budou nově Alois Kaňkovský z pražské Dukly, Jan Kovář z Mapei Cyklo Kaňkovský a Pavel Camrda přicházející z rakouského týmu Rad Club Wels.

„Příchod Aloise Kaňkovského pro nás znamená návrat opravdového spurtera, jakého jsem měli naposledy v době André Schulzeho a od kterého čekáme opět vítězství v rovinatých závodech. Ale myslím si, že díky eliminaci v dráhovém programu dojde i k jeho větší výkonnosti v kopcích,“ uvedl trenér týmu Whirlpool Author Otakar Fiala.

A pokračoval: „Další dva nováčci přicházejí do našeho týmu z kategorie juniorů, kde podávali solidní výkony, ale až čas ukáže, jak proběhne jejich adaptace mezi dospělými.“

Závodní program stáje, která už několik sezon patří do domácí špičky, by měl tradičně začít na chorvatské Istrii, po něm by měla následovat série závodů v ruské Soči.

„Dále máme v plánu mimo domácí starty absolvovat tradiční závody ve Francii, Polsku, Slovensku nebo Rakousku, ale i nově vzniklé podniky v Maďarsku nebo Estonsku,“ sdělil manažer stáje Vladimír Vávra.

„Důležitý je pro nás každý závod a každý UCI bod, který pomůže Česku i našim závodníkům pro nominaci na mistrovství světa. V žádném případě však nebudeme opomíjet ani Český pohár,“ dodal.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze