Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příprava na cyklistickou Vueltu na ruský způsob: EPO a opilci

Gianpaolo Caruso byl zpětně pozitivně testován na EPO. | foto: Profimedia.cz

23 2015
To si takhle pár dnů před cyklistickou Vueltou plánuje tým Kaťuša svou vysněnou devítku jezdců, která doveze Joaquima Rodrígueze k červenému dresu, když přijde první rána. Gianpaolo Caruso byl zpětně pozitivně testován na EPO!

O.K., místo Carusa tam pošleme Trofimova, ten taky umí v kopcích, říkal si možná Vjačeslav Jekimov, generální ředitel stáje. To ještě netušil, co mu závodníci ze země neomezených možností připraví za překvapení.

Minulou neděli se totiž v brazilském Riu de Janeiru konal olympijský test silničního závodu jednotlivců. Rusko zde zastupovali mimo jiné i Jurij Trofimov s Jegorem Silinem. Což o to, Trofimov ukázal solidní formu a dojel si v kopcovitém terénu pro páté místo. Jistě, i takové páté místo je potřeba někdy oslavit.

Rusové si to ale vyložili po svém. Opili se tak, že je ochranka nechtěla pustit ani do letištní haly.

„To je srandovní tým ta Kaťuša. Kokain, vodka…“ psal hned na Twitter ruský magnát a majitel stáje Tinkoff-Saxo, Oleg Tiňkov. „Někdo mi zrovna prozradil, že Jurij v Riu slavil přestup do našeho týmu,“ přisadil si ještě narážkou, že po sezóně zamíří Trofimov právě do Tiňkovovy stáje.

Ani Trofimova se tak Španělsko netýká a Jekimov musel sáhnout po druhé a třetí variantě. Místo 31letého Rusa se na startu objevil Portugalec Machado a místo opileckého kolegy Silina zase Gatis Smukulis. Ono i takhle se dá dostat na Grand Tour.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze