Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Peloton cyklistů zítra prověří také stoupání k náchodskému zámku

Cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author jedou v čele čtvrtečního Křivkova memoriálu v Pardubicích, který vyhrál Vojtěch Hačecký. V sobotu se se hradečtí borci představí v Polsku a v neděli v Náchodě, v obou případech jde o závody Visegrádské 4. | foto: Michal Klíma, MAFRA

14 2016
Východní Čechy čeká v neděli kvalitní cyklistické představení. V Náchodě a jeho okolí se totiž pojede poslední závod letošního ročníku závodu Visegrádské 4, který je zároveň dalším pokračováním Českého poháru.

V sobotu si v okolí polské Jelení Hory dají třetí díl, což také není daleko, zítra pak v Náchodě čtvrtý, závěrečný. Příznivci silniční cyklistiky v Královéhradeckém kraji se mají o víkendu na co těšit, druhá polovina letošního seriálu závodů Visegrádské 4 přivede početné startovní pole v jednom případě jen kousek za hranice a ve druhém přímo do regionu.

V obou případech se cyklisté musejí připravit na náročné kopcovité tratě, na kterých se představí výborní cyklisté. Platí to i o vyvrcholení seriálu, který bude odstartován zítra ve 13 hodin na náchodském Masarykově náměstí.

„Na startu by mělo být čtyřiadvacet týmů s tím, že ve startovní listině bude maximální počet prokontinentálních týmů, které od letošního roku povolují pravidla UCI. Přihlášeny máme dva polské týmy s licencí ProContinenta - CCC Sprandi Polkowice a Verva ActiveJet Pro Cycling Team,“ uvedl ředitel závodu Miloš Židík.

Startovní listina, která čítá téměř 150 borců z jedenácti zemí, nabízí řadu zajímavých jmen. I českých, z nichž řada bude hájit barvy zahraničních stájí. Například v barvách CCC Sprandi nastoupí Josef Černý a Jan Hirt, Verva ActiveJet Pro Cycling Team přihlásila na start kromě jiných českou dvojici Karel Hník a Jiří Polnický, který až do loňska úspěšně závodil za hradecký Whirlpool Author.

Právě hradecká stáj, která v posledních sezonách domácímu pelotonu kraluje, se bude chtít výrazně prosadit. Možným favoritem z jejího středu by mohl být Polák Bartosz Warchol, který loni vyhrál polský závod Visegrádské 4 a měl by být nejlepším vrchařem hradecké stáje, jejíž vedení dnes ani zítra na start nepošle vyhlášené spurtéry Aloise Kaňkovského a Vojtěcha Hačeckého. „Oba závody jsou vyloženě pro vrchaře,“ vysvětlil tento krok ředitel týmu Whirlpool Author Vladimír Vávra.

Zajímavostí v Náchodě určitě bude start cyklokrosaře Radomíra Šimůnka, který nově hájí barvy týmu ČEZ Cyklo Team Tábor.

V nedělním závodě na cyklisty čeká 21 km dlouhý okruh (Náchod - Náchod zámek - Kramolna - Trubějov - Olešnice - Všeliby - Bakov - Řešetova Lhota - Lhotky - Kramolna – Náchod), který absolvují osmkrát. „Jedním z nejatraktivnějších míst bude stoupání k náchodskému zámku, které místy dosahuje až dvaceti procent,“ uvedl Židík. Ve hře budou vedle bodů do světového cyklistického žebříčku také zajímavé prémie, na kterých pořadatelé rozdají 9000 eur.

Visegrádská 4 za sebou má závody v Maďarsku, kde vyhrál Slovák Čanecký, a na Slovensku, kde byl nejrychlejší Ukrajinec Kulyk jen těsně před Kaňkovským z hradeckého Whirlpoolu.Najdete na iDNES.czmobilní verze