Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový tým touží vrátit Plzni cyklistickou prestiž

Lídři nového týmu Nejlevnější Pneu Cycling Team – zleva šéftrenér dospělých Petr Bauer, šéf klubu a stále aktivní závodník Michal Kesl a lídr týmu Jiří Kala. | foto: Tomáš Tesař

12 2014
Nejlevnější Pneu Cycling Team. To je název nového plzeňského klubu, za jehož zrodem stojí cyklista Michal Kesl. Ten získal sponzory a spojil síly s Dynamem ZČE Plzeň, kde vyrůstají mladí jezdci. Po letech teď mají doma návaznost i do dospělé kategorie.

Ve středu si v černo-oranžových dresech odbyli premiéru na kriterijní Giant lize, za tři týdny už nový plzeňský cyklistický klub "Nejlevnější Pneu Cycling Team" čeká první ostrý test – domácí silniční šampionát ve Slavkově.

"V letošní sezoně počítáme i se starty v závodech Českého poháru, s kritérii v Německu či Rakousku a několika dalšími závody v Česku," nastínil šéf klubu a stále aktivní silničář Michal Kesl.

Složení týmu

Muži elite
Jiří KALA (ročník 1987)
Michal KESL (1982)
Jiří NOSEK (1980)
Vojtěch DLOUHÝ (1983)
Tomáš RADOLF (1983)
Petr Bauer (šéftrenér dospělých)
Václav Novák (šéftrenér mládeže)
- v klubu je v i dvanáct mladých cyklistů z Dynama ZČE a také dva veteráni (Bauer, Lomová).

Právě on stojí za zrodem klubu, který si vytyčil jasný cíl – oprášit prestiž plzeňské cyklistiky mezi dospělými a obnovit návaznost pro mladé talenty, kteří vyrůstají v Dynamu ZČE. I Kesl jím prošel, teď obě strany spojily síly, od příští sezony už hodlají vystupovat pod jednou značkou.

"Po tomhle jsme toužili léta. Vytvořit kontinuitu, aby mladí kluci měli v Plzni své vzory a nekončili v osmnácti letech zbytečně s cyklistikou, protože se nemají kam posunout," pochvaluje si mládežnický kouč Dynama ZČE Václav Novák.

Nejlevnější Pneu Cycling Team má nyní v dospělém pelotonu pět jezdců. Lídrem je Jiří Kala, který v minulosti závodil za CK Windoors Příbram. A roli šéftrenéra převzal zkušený harcovník Petr Bauer.

"S Michalem Keslem máme stejné cyklistické názory. Mám za sebou šedesátiletou zkušenost v tomhle sportu, jako sportovní manažer jsem působil ve dvou francouzských a jednom rakouském týmu. Teď to chci zúročit v Plzni, kde má cyklistika obrovskou tradici a jména jako Hasman, Schejbal či Trkal to jen potvrzují,“ říká Petr Bauer, který mimo jiné připravuje i Leo Königa, nynějšího lídra profesionální stáje NetApp Endura.

Pětici dospělých jezdců doplňuje dvanáct mladých talentů, klubové dresy obléknou i dva jezdci ve veteránských závodech – právě Bauer a také známá cyklistka Bohumila Lomová. Ta zároveň v týmu plní roli masérky.

"Chceme se otevřít i amatérským cyklistům. Těm jako členům hodláme připravit určité výhody, jako jsou společná soustředění, slevy při nákupu kol, dresy či startovné do závodů," přiblížil plány Kesl.

Vrátí on a jeho tým Plzni cyklistickou prestiž?

V budoucnu chceme do druhé divize

Prosadil se na dráze i na silnici, ve sbírce má přes deset medailí z domácích šampionátů. Teď chce Michal Kesl oprášit tradici a pozvednout dospělou cyklistiku v Plzni, odkud pochází.

Jaké jsou vaše cíle?
Od deseti let jsem trénoval v Dynamu ZČE, tímhle klubem prošli i Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger nebo Pavel Kelemen. Plzeň je mekkou cyklistiky, ale návaznost od dětí k dospělým tady poslední léta, vlastně od dob pana Schejbala, chyběla. To chceme změnit.

Bylo složité zajistit finance na fungování profesionálního klubu?
 Povedlo se spojit s několika silnými partnery. Věřím, že vrátíme Plzni cyklistickou prestiž a vedle fotbalu, hokeje a házené budeme pro město dalším důležitým sportem. Tuto sezonu dojedeme jako poloprofesionální tým, od té příští už se chceme přesunout do třetí divize. A pak se pokusit dostat ještě o patro výš.

Takže touhou je vytvořit druhodivizní tým? Je to vůbec v českých podmínkách možné?
 Já pevně věřím, že to jde. V horizontu tří až čtyř let se o to chceme pokusit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze