Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sagan se oženil. Na svatbu přijel trabantem, odletěl z ní vrtulníkem

Novomanželé Peter Sagan a Katarína Smolková. | foto: Česká sportovní/ Pavel LebedaProfimedia.cz

12 2015
Může ještě vůbec zažít lepší rok svého života? Po dvou letech na Vueltě protrhl smůlu na Grand Tours a konečně zase vyhrál etapu, na konci září se pak v americkém Richmondu stal prvním slovenským mistrem světa v elitní kategorii v silniční cyklistice. A ve středu 11. 11., v Den válečných veteránů, si vzal svou dlouholetou přítelkyni Katarínu Smolkovou.

V letošní sezoně byla Saganova přítelkyně často vidět na různých závodech, už to byla změna. „Změnila mi život,“ přiznal cyklista, který možná i díky ní prolomil svou smůlu druhých míst.

Fotogalerie

„Tour de France by bez něj byla velmi ochuzena. Ne kvůli zelenému dresu a jeho všestrannosti, ale pro tu jeho přirozenost. Je tak zábavné s ním být,“ rozplývala se bývalá slovenská modelka. Bylo jasné, jak tohle skončí.

Svatba probíhala v Dolním Kubíně a Sagana nečekalo nic jednoduchého. Podle tradice musel přepůlit statný buk, který mu stál v cestě za svou budoucí ženou. Nakonec si pomohl i motorovou pilou, se kterou mu to šlo lépe, než s tou ruční.

K místnímu kostelu přijel slovenský cyklista v zeleném trabantu, jeho nastávající pak v historickém bílém Citroenu. To už se před kostelem srocoval dav a nevěsta měla co dělat, aby se do něj vůbec dostala. „Pustíte mě? Chci se vdát,“ žádala fanoušky, kterými si musela proklestit cestu.

Po obřadu se oba, již manželé, vydali vrtulníkem směrem do Štrbského plesa, kde v hotelu probíhala následná veselka.

V kostele byl kromě bratra Juraje Sagana také další Saganův kamarád a cyklista týmu Tinkoff Michael Kolář. „Možná bude ještě rychlejší. Klid z manželství si určitě do svých pověstných sprintů nepřenese. Pořád to bude stejný bouřlivák,“ je přesvědčen Kolář.

Jestli to tak opravdu bude, to se uvidí v příští sezoně, do které už pětadvacetiletý Slovák vyrazí s prstýnkem na ruce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze