Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Polnický další výhrou potvrdil vydařený úvod sezony

Jiří Polnický | foto: Jan Brychta/SvetCyklistiky.cz

20 2015
V zahraničí dojíždějí mezi nejlepšími, doma zatím kralují! Cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author totiž vyhráli i druhý závod Českého poháru Force Cupu. Po vítězství v úvodní klasice Velká Bíteš -Brno - Velká Bíteš triumfovali i ve druhém díle, kterým byl závod Na kole regionem Kyjovské Slovácko. A stejně jako před dvěma týdny v Bíteši byl první v cíli Jiří Polnický.

„Druhý závod a druhé vítězství. Proto jsem pochopitelně maximálně spokojený,“ uvedl Polnický. Po 140 kilometrů dlouhém závodě v okolí Kyjova tak bezpečně drží žlutý trikot vedoucího jezdce seriálu s maximálním počtem bodů.

Ve druhém pohárovém podniku sezony cyklistům hodně znepříjemnil život silný vítr. Přesto se aktivně závodilo hned od prvního z patnácti devítikilometrových okruhů. Už v závěru prvního okruhu ujela trojice závodníků Hudeček, Okrouhlický a Nežerka. Ve třetím kole se peloton rozdělil a vepředu zůstalo 22 jezdců, kteří rychle dojeli trojici uprchlíků. Ve vedoucí pětadvacetičlenné skupině bylo hned šest závodníků naší nejsilnější stáje Whirlpol Author a to dalo ráz dalšímu průběhu závodu.

Po několika únicích zůstalo v posledním okruhu vpředu šest nejlepších - Polnický, Hunal, Polák Cieslik (všichni Whirlpool Author), Hirt, Boudný a Kukrle. Nejvíce sil zbylo Polnickému, jenž v závěrečném náročném stoupání rozhodl o svém triumfu. „Hodně mi pomohli všichni kluci z týmu, nejvíce svými úniky Hošek a Cieslik. Na závěr jsem si věřil, formu mám od jara dobrou, ale Hirt byl dneska hodně silný,“ uvedl Polnický.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze