Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atmosféru v Novém Městě miluji, těší se švýcarský biker Schurter

Nino Schurter | foto: Petr Lemberk, MAFRA

15 2015
Vrátil se po slušné tréninkové porci z Jižní Afriky a Californie a hlásil: „Nemohl jsem si přát lepší přípravu na poslední sezonu před olympiádou.“ Čtyři závody, čtyři vítězství. Švýcarský biker Nino Schurter poslal jasný vzkaz: Jsem připraven.

Už brzy, příští víkend, začne v Novém Městě na Moravě jeho tažení za čtvrtým vítězstvím celkového Světového poháru. Loni se musel spokojit „jen“ se stříbrem, když jej v celkovém hodnocení předstihl Francouz Julien Absalon.

Letos však odhodlaně říká: „Dres chci získat zpět!“ A předpokládá: „Určitě znovu uvidíte velkou bitvu mezi mnou a Julienem. A na stejné úrovni jsou i Fumic a Kulhavý.“ Nejen tito pánové se postaví na start hlavního nedělního závodu.

Švýcar Schurter s velice příjemnou nálepkou „Král Vysočiny“. Před rokem tady totiž zkompletoval vítězný hattrick. Svoji dominanci vysvětluje: „Ve Vysočina Areně je perfektní trať. Krátké a ostré sjezdy s mnoha technickými úseky. To je přesně to, co mi sedí nejvíc.“

Zároveň se ale shoduje s ostatními závodníky: „Je to jedna z nejtěžších tratí vůbec.“ Schurter už se taky těší na diváckou kulisu v lese Ochoza. „Fanoušci nejsou nikde jinde lepší,“ vyzdvihuje. „Je to úchvatné místo. Miluji atmosféru v Novém Městě, miluji tenhle závod!“ Hlasitá podpora tisíců příznivců i zvuky řehtaček donutily některé jezdce, aby používali špunty do uší.

To ale není případ Schurtera. „Pro mě je taková atmosféra výhoda.“ Pomůže mu také letos? Boj o čtvrtý titul může začít.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze