Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklisté Hník a Schlegel zaujali na České Tour

Diego Ulissi vyhrál 8. ročník Czech Cycling Tour. | foto: Jan Brychta / TTV sport group

16 2016
Na atraktivním okruhu po Ecce Homo se zrodil vítěz letošního ročníku Czech Cycling Tour. Na známé trati, kde závodí automobily v jízdě do vrchu, dominoval Diego Ulissi a získal rozhodující náskok.

Jeho stáj Lampre Merida už v závěrečné čtvrté etapě pohlídala všechny nástupy a triumf si tak odnesl sedmadvacetiletý Ital, který letos ovládl i dvě etapy na Giro d’Italia. „Krásná výhra díky velké práci celého týmu. Díky, kluci,“ napsal Ulissi na svůj Twitter.

Leopold König, Petr Vakoč, před nimi František Paďour či Stanislav Kozubek. Fanoušci si v minulých letech zvykli, že Českou Tour vyhrávají domácí. Výjimkou byl jen ročník 2014, kdy byl nejrychlejší Dán Mortensen.

Letos ti nejlepší reprezentovali na olympijských hrách a podle očekávání závod kontrolovali jezdci Merida Lampre a Cannondale Drapac, tedy dvou stájí nejkvalitnější kategorie WorldTour. I Češi však byli vidět, nejlepším z nich byl v cíli čtvrtý Karel Hník z polské Verva Activejet.

V královské třetí etapě byl navíc potřetí na druhém místě. „Se čtvrtým místem v tak kvalitní konkurenci jsem rozhodně spokojený, je to určitě nejlépe náš obsazený závod,“ přiznal pětadvacetiletý rodák z Jilemnice.

Zároveň však věděl, že mohl být i výš, když v závěru třetí etapy zkoušel ve stoupání na Ecce Homo setřást Ulissiho, Nizozemce Langevelda z Cannondale a Rebelina z CCC. „Mrzí mě, že jsem nastoupil asi příliš brzo a potom nedokázal odpovědět na útok Ulissiho. Chtěl jsem ta druhá místa (ve Šternberku) zlomit a vyhrát, ale opět to nevyšlo,“ litoval Hník.

Dalším českým úspěchem byl bílý trikot nejlepšího mladíka pro Michala Schlegela závodícího za stáj Klein Constantia. V konečném pořadí byl osmý.

„Žlutý trikot by byl lepší jak bílý. Ale je to náš největší závod a závodil jsem s jezdci, kteří jezdí podniky o třídu výše. Snažil jsem se uspět co nejlépe v celkové klasifikaci a výhra mezi mladými je bonus,“ těší Schlegela, který rovněž myslí na mistrovství Evropy. „Ale nyní je prioritní start na Tour de l’Avenir,“ dodal ke svému dalšímu závodění v letošní sezoně Schlegel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze