Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklistům Visegrádu vládl Rutkiewicz, na stupně ho doprovodili Češi

Stupně pro nejlepší v cyklistickém závodě Visegrád 4 Bicycle Race v Náchodě (zleva): druhý Jiřá Polnický, vítěz Marek Rutkiewicz a třetí Michael Kukrle. | foto: Jan Brychta

15 2016
Polský cyklista Marek Rutkiewicz se stal vítězem závěrečného dílu čtyřdílné série cyklistických závodů Visegrád 4 Bicycle race, který se v neděli uskutečnil v Náchodě. Závod na 168 kilometrů dlouhé trati ovládl čtyřiadvacetiletý závodník stáje Wibatech Fuji před dvojicí českých cyklistů – Jiřím Polnickým (Verva ActiveJet) a Michaelem Kukrlem (Whirlpool Author).

Poslední díl cyklistické série Visegrád 4 Bicycle Race v Náchodě připravil závodníkům mimořádně náročné podmínky – na těžké kopcovité trati je doprovázel nejenom silný vítr, ale také dešťové přeháňky.

Startovní pole se roztrhalo už v úvodu, kdy se do vedení dostala sedmičlenná skupina. V sedmém z osmi okruhů se o rozhodující únik z ní postarala trojice Rutkiewicz, Polnický a Kukrle. Ti si poměrně rychle vytvořili víc než minutový náskok.

Fotogalerie

V závěru měl z vedoucí trojice nejvíc sil Marek Rutkiewicz z týmu Wibatech Fuji. „Dneska byl hodně silný, v závěru už jsem na něj nestačil,“ přiznal v cíli druhý Jiří Polnický. Ten přitom v úvodu závodu nestihl první únik hned v úvodním okruhu.

„Dotáhl jsem se na vedoucí skupinu ve druhém kole, a jelikož jsme z našeho týmu byli v úniku tři, pak jsme si náskok s přehledem kontrolovali,“ přiznal. „Závod byl ale hodně těžký, trať má náročný profil a v tom počasí to nebylo jednoduché. Každopádně z mé strany s výsledkem určitě spokojenost.“

Tu netajil ani třetí na stupních vítězů Michael Kukrle, závodník pořádající stáje Whirlpool Author. „Tohle je jednoznačně nejlepší výsledek mé kariéry,“ řekl v cíli. „Tahle trať mi sedí, a ačkoliv bylo chladno, na kole jsem se v úniku docela zahřál.“

Nejtěžší chvíle prožíval jednadvacetiletý cyklista ve stoupání k náchodskému zámku. „Ten kopec byl nejtěžší. No jo, já jsem tlustej,“ žertoval. V rozhodujícím úniku se vydal ze všech sil. „Věděl jsem, že oba ti další kluci jsou na tom mnohem líp, takže jsem se občas docela trápil, ale nějak jsem to zvládl.“

Náročný moment ho čekal těsně před cílem, v předposlední zatáčce spadl a do cíle přijel se zkrvaveným pravým stehnem. „Jirka Polnický mi tam už ujížděl, tak jsem po něm chtěl jít – ale asi to bylo trochu zbytečné,“ netajil Kukrle.

Visegrád 4 Bicycle race

Náchod (168 km):

1. Rutkiewicz (Pol./Wibatech Fuji) 4:33:47, 2. Polnický (ČR/VERVA ActiveJet Pro Cycling Team) -23, 3. Kukrle (ČR/Whirlpool Author) -41, 4. Bucháček (ČR/Whirlpool Author), 5. Hill (Austr./Attaque Team Gusto), 6. Kostecki (Pol./Dare 2B), 7. Matysiak (Pol./CCC Sprandi Polkowice), 8. Cieslik (Pol./VERVA ActiveJet Pro Cycling Team), 9. Grabis (Pol./TC Chrobry Scott Glogow), 10. Hampl (ČR/SKC Tufo Prostējov) všichni -2:04.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze