Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklisté povolení nezískali, závod Okolo jižních Čech byl zrušen

Momentka ze závodu Okolo jižních Čech | foto: Marek Podhora, MAFRA

30 2016
Černobílé logo cyklistického závodu Okolo jižních Čech zpodobněno jako smuteční parte. Takový obrázek se v pondělí těsně před půlnocí objevil na oficiálních facebookových stránkách závodu. Po odpolední panice se téměř den před závodem rozhodlo, že největší český pětietapák se letos nepojede.

„Je to obrovské zklamání, ale hlavně naše vina. Měli jsme být ve vyřizování a povolování jednotlivých úseků trati akčnější,“ potvrdil ředitel závodu Jan Hájek. Zároveň přiznal, že budoucnost podniku je nejistá. „Vyjdeme z toho jako pitomci,“ domnívá se.

A ačkoli je jisté, že ve středu na náměstí v Českých Budějovicích třináct profesionálních týmů startovat nebude, ještě v pondělí v podvečer určitá šance stále žila. „Teď tomu dávám zhruba čtyřicet procent, že by se závod mohl konat. Začínají se ozývat vlivní lidé z celostátní politiky, kterým na cyklistice záleží,“ upřesnil Hájek.

„Nyní komunikujeme se všemi stájemi, sponzory nebo hotely. Například tým Ázerbájdžánu už je v Jindřichově Hradci,“ říká Hájek.

Pořadatelé odhadují finanční ztráty v řádech statisíců korun. „Museli jsme zaplatit organizační poplatek Mezinárodní cyklistické federaci. Ty výdaje se ale rozhodně navýší,“ odhaduje hlavní organizátor.

Hlavní problém, proč se pátý ročník Okolo jižních Čech neuskuteční, vznikl v Táboře. „Úředníci na táborské radnici rozhodli o tom, že nesmíme na žádnou silnici v okrese Tábor. Měli jsme příslib tamní policie. Ta krajská, včele s krajským komisařem, nám k tomu však nedala souhlas,“ vysvětluje Hájek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze