Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklistický návrat roku se blíží. Armstrong tvrdě dřel, je však opatrný

Lance Armstrong | foto: Reuters

12 2009
Jeho příjezd do Austrálie provázela opatření, která obvykle náleží hlavám státu. Na úvodní tiskové kofenrenci lapal jeho každé slovo či gesto plný sál novinářů. Co se dělo? Lance Armstrong se vrací k závodění. Na nejmenším kontinentu absolvuje od 20. ledna šestietapový závod Tour Down Under.

Před svým prvním startem po tříleté pauze však legendární cyklista nepředpokládá, že by hned útočil na nejpřednější příčky. "Bylo by hodně nerealistické očekávat vítězství. Můžu být klidně první, kdo odpadne," nechal se v Adelaide slyšet sedmatřicetiletý Američan.

Kariéru ukončil po svém sedmém triumfu na Tour de France v roce 2005. Loni v září však překvapivě ohlásil návrat, jehož motivem je především upozornit na boj proti rakovině. Sám Armstrong úspěšně prošel rakovinou varlat.

Teď ho čeká ostrý návrat do pelotonu. Bude tak dobrý jako dřív? Proč by ne... "Testy, které jsme dělali na kole, na silnici i v laboratoři, ukazují, že má lednová fyzička je mnohem lepší než v letech, v nichž jsem vyhrával Tour," upozornil Armstrong.

Přiznal také, že před svým comebackem trénoval tvrději než kdy dřív. Přesto brzdí optimismus. "Výsledky testů neznamenají nic, dokud nejste v závodě," ví své. Jde také o pocit, slavný Texasan se okamžitě začal sžívat s prostředím a po svém příletu do Austrálie hned absolvoval čtyřhodinovou projížďku.

"Cítil jsem se trochu nejistě a nervózně," vyprávěl. "Jsem docela fit, ale kondice není všechno. Jde o to, že se 200 chlapů řítí silnicí a nebezpečnými zatáčkami v rychlosti 70 nebo 80 kilometrů za hodinu," kývl Armstrong.

Brzy se ukáže, jak na tom člen stáje Astana vlastně je. A pak přijdou avizované vrcholy sezony: premiérová účast na Giru d'Italia a hlavně Tour de France, Armstrongova "životní milenka".

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze