Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvě letošní opory jdou výš, hradecká cyklistická stáj chce dál kralovat

Alois Kaňkovský ze stáje Whirlpool Author vítězí ve spurtu. | foto: Josef Vaishar

4 2015
Cyklistická stáj Whirlpool Author Hradec Králové, která v minulé sezoně českému pelotonu vládla, půjde do nové sezony v sestavě z poloviny obměněné. Hlavně v ní budou chybět letos úspěšní Jiří Polnický a Pawel Cieslik.

Jasné vítězství v Českém poháru, třetí místo na domácím šampionátu za dvojicí borců z týmů nejvyšší profesionální kategorie ProTour a start dvou borců na mistrovství světa.

Tyto letošní úspěchy hradeckou stáj Whirlpool Author jasně zařadily na vrchol české silniční cyklistiky, a tak se na ně v příštím roce pokusí navázat s družstvem, které bude závodit z poloviny v nové sestavě. Z úspěšné letošní zůstává pět borců, šest jiných vedení týmu nově angažovalo.

„Chceme navázat na letošní sezonu, která pro nás byla velmi úspěšná. I když odešli dva jezdci, kteří se na tom výrazně podíleli, věříme, že nově příchozí společně s těmi, kteří zůstali, mají předpoklady letošním výsledkům se přiblížit,“ uvedl Vladimír Vávra, ředitel hradecké stáje, která ve své třiadvacáté sezoně bude působit jako tzv. Continental Team, tedy ve třetí divizi silničářské hierarchie.

V týmu pro příští sezonu budou chybět především Jiří Polnický a Polák Pawel Cieslik. Oba po vydařených výsledcích shodně zamířili o patro výš, budou jezdit za stáj kategorie Pro Continental Team. I nadále však budou svými kolegy, protože je oba angažovala polská stáj ActiveJet Team.

Jejich odchod by měli nahradit především Polák Bartosz Warchol a Vojtěch Hačecký, který přichází z Dukly Praha.

„Warchol ukázal svou sílu především v kopcích a měl by tak nahradit Cieslika. Hačecký bude oporou především pro Aloise Kaňkovského, se kterým dlouhou dobu spolupracoval v Dukle Praha. Více prostoru by měl dostat Martin Hunal, který letos pracoval především pro Jiří Polnického a nemohl tak plně prodat své kvality,“ vysvětlil záměry, pro něž tyto dva nové jezdce stáj angažovala, trenér hradeckého družstva Otakar Fiala.

Čtveřice dalších nově příchozích je hlavně investicí do budoucnosti. „Michael Kurkle prokázal své kvality v kategorii jezdců do 23 let a měl by společně s Kovářem a Camrdou začít dominovat ve své kategorii. Trojice mladíků z líhně Mapei Cyklo Kaňkovský pak bude nabírat zkušenosti, ale i od nich budeme očekávat zlepšování,“ poznamenal Fiala.Najdete na iDNES.czmobilní verze