Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklisté z Hradce na Slovensku odstartovali závěr úspěšné sezony

mistr republiky Petr Benčík během deštivého prologu závodu Okolo Slovenska | foto: Patrik Pátek

1 2010
Úterní více než 1300 metrů dlouhý večerní prolog závodu Okolo Slovenska se pro cyklisty hradecké stáje PSK Whirlpool Author stal pomyslným startem do závěrečné fáze sezony.

V ní borce stáje z Hradce Králové čekají dva etapové závody, poté tradiční jednorázový domácí podnik Praha-Karlovy Vary-Praha a dva z nich, Petr Benčík a Leopold König, se nakonec na přelomu září a října vypraví do Austrálie na letošní mistrovství světa.

"Sezona pomalu končí, v jejím závěru bychom rádi potvrdili dobré výsledky, které jsme letos získali," uvedl ředitel hradecké stáje Vladimír Vávra.

Na závod Okolo Slovenska se borci PSK Whirlpool Author vydali po dvouleté odmlce. Minulé dvě sezony totiž stáj figurovala mezi tzv. kontinentálními týmy druhé divize a na tomto podniku druhé kategorie nesměla startovat.

Před nynější sezonou se ale vrátila mezi třetidivizní stáje a může obhajovat své úspěchy z předcházejících let. V minulosti totiž pro hradeckou stáj vyjeli celková prvenství František Trkal a Ondřej Sosenka. Před třemi lety, při zatím posledním startu hradeckého družstva, skončil Martin Mareš v celkovém pořadí druhý.

Tento jezdec je v šestičlenné sestavě PSK Whirlpool Author pro závod Okolo Slovenska i letos. A právě on by mohl patřit k lídrům silného výběru, jenž na Slovensko vyrazil.

Vedle Mareše do úvodu zasáhli ještě Petr Benčík, Tomáš Bucháček, Leopold König, Stanislav Kozubek a František Klouček. "Nebude to ale jednoduché, protože závod tradičně přitáhne řadu výborných družstev," upozorňuje Vávra.

Letos pořadatelé vybírali ze 42 přihlášek, z českých týmů se v šestnáctičlenné startovní listině vedle Whirlpoolu našlo místo jen pro pražskou Spartu.

Další Češi startují v zahraničních stájích, zajímavostí je start cyklokrosového mistra světa Zdeňka Štybara (který prolog vyhrál) a jeho stájového kolegy Petra Dlaska v barvách belgické stáje Telenet Fidea.

Na cyklisty na Slovensku čeká v sedmi etapách 1 077 kilometrů. Závod skončí v úterý a už v sobotu se borci PSK Whirlpool Author postaví na start dalšího etapového závodu - Okolo Bulharska.

"Také tam bude výborná konkurence, pro řadu cyklistů jsou oba závody důležitou přípravou na mistrovství světa," poznamenal ředitel hradecké stáje. I proto do Sofie vyrazí jak Benčík a König, kteří jsou v nominaci pro světový šampionát, tak také Kozubek, jenž byl vybrán jako náhradník. Na cyklisty v Bulharsku čeká deset náročných etap.Najdete na iDNES.czmobilní verze