Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Titul? Cyklisté hradecké stáje chtějí využít sílu týmu

| foto: Josef Vaishar

26 2015
Cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author před sebou mají jeden z vrcholů sezony, dnes a v neděli je v Žilině čekají závody o tituly mistrů republiky.

Kvalitní tým devíti vyrovnaných jezdců, kteří dokáží pomoci tomu, kdo na tom je nejlépe, opory v dobré formě a navíc spurtéra, na kterého je v případě dobře rozjetého závodu většinou spolehnutí. Tyto tři příhodné okolnosti si v neděli přesně v poledne ponesou jezdci hradecké stáje Whirlpool Author na start závodu jednotlivců s hromadným startem na společném mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. „Síla našeho týmu pro nás je výhodou, kterou bychom rádi využili,“ netají jeho manažer Vladimír Vávra.

Cyklističtí mistři z týmu Hradce (od roku 2000)

  • 2006 (Myjava): Stanislav Kozubek (závod s hromadným startem)
  • 2007 (Brno): Tomáš Bucháček (závod s hromadným startem), Stanislav Kozubek (časovka)
  • 2008 (Jindř. Hradec): Petr Benčík (závod s hromadným startem)
  • 2009 (Bánovce n. B.): Martin Mareš (závod s hromadným startem)
  • 2010 (Kyjov): Petr Benčík (závod s hromadným startem)
  • 2011 (Olomouc): Petr Benčík (závod s hromadným startem), Jiří Hudeček (časovka)   

Na trati dlouhé téměř dvě stovky kilometrů se jezdci hradecké stáje pokusí navázat na své nedávné úspěchy na domácích šampionátech.

Na začátku tisíciletí sbírali jeden titul za druhým, nyní v elitní kategorii na další však čekají už čtyři roky. Také proto, že na šampionát pravidelně jezdí i borci z elitních stájí ProTour. Letos tomu nebude jinak, byť obhájce titulu Zdeněk Štybar zvažuje, zda nastoupí. „Bude to těžké, ale šampionát je velkou motivací,“ tvrdí Vávra.

Závod se pojede na dvacetikilometrovém okruhu v okolí Žiliny, kopce na něm sice jsou, ale zase ne takové, aby nahrávaly jen vrchařům. „Je to takový okruh pro každého,“ je přesvědčený manažer. To by jezdcům jeho týmu mohlo vyhovovat. Pro případ společného dojezdu totiž mají skvělého spurtéra Kaňkovského, jenž tým posílil před sezonou, pokud se závod bude vyvíjet jinak, mohou se spolehnout na dobrou formu Polnického, Bucháčka či Hunala. „Budeme chtít jet aktivně, abychom konkurenci uhnali,“ netají Vávra.

Šampionát v Žilině začal už včera časovkou prvních kategorií, dnes ji na čtyřicetikilometrové trati absolvují muži. V elitní kategorii se Whirlpool Author mezi favority nepočítá. „Vyloženého časovkáře nyní v týmu nemáme. Proto ji pojede jen Hošek a ostatní se soustředí na neděli,“ vysvětlil manažer. Větší šanci tým asi má v kategorii do 23 let, kam spadají Camrda, Kalojíros a Kovář. „Připravovali se na to, uvidíme, jak dopadnou,“ poznamenal Vávra.Najdete na iDNES.czmobilní verze