Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklisté Astany dostali část dlužných výplat

Cyklisté stáje Astana na letošním Giro d´Italia | foto: Reuters

19 2009
Protest cyklistů Astany, kteří si v sedmé etapě Gira přelepili na dresech loga některých sponzorů, přinesl ovoce. Podle šéfa týmu Johana Bruyneela už cyklisté dostali část dlužných výplat.

"Dostali jsme zprávu od Astany, že peníze dorazily. Osobně jsem však ještě nekontroloval, jestli jsou výplaty na účtech," citovala Bruyneela agentura DPA. "Každopádně náš protest alespoň trochu pohnul událostmi," dodal.

Osm z devíti cyklistů Astany nastoupilo k sedmé etapě v dresech pouze s viditelnými logy nadace Livestrong, značky kol a příslušenství a jediného sponzora KazMunayGas.

Ten jako jediný zaplatil; od ostatních jezdci dostali peníze pouze za dva měsíce, protože ekonomika v Kazachstánu vážně strádá pod tíhou globální krize.

Tým, jehož členem je zakladatel nadace Livestrong Lance Armstrong, se musí s problémy vypořádat do konce května. V opačném případě mu hrozí vyloučení ze závodů UCI. Jedním z možných řešení je i odkoupení stáje Armstrongem, který nedávno uvedl, že by dokázal sehnat dost sponzorů.

Autoři: ,


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze