Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklista si neklade malé cíle

19 2000
H r a d ec K r á l o v é - Chci získat medaili na mistrovství světa. Mezi českými cyklisty tento výrok nezní příliš často. Jezdec profitýmu PSK Unit Expert Ondřej Sosenka se však rozhodl neklást si malé cíle a touží po cenném kovu z říjnového světového šampionátu dráhařů v Manchesteru. Cesta k medaili však není jednoduchá. Nejdřív je třeba udělat základní krok, kterým je zajištění účasti na mistrovství světa.

Sosenka o to bude usilovat ve stíhacím závodě jednotlivců zítra na olympijské dráze Krylatské v Moskvě, kde se jede úvodní závod letošního Světového poháru dráhařů.

"Na postup na světový šampionát by mělo stačit umístění do šestého místa. Já však mám ještě vyšší cíl. Chtěl bych v Moskvě absolvovat minimálně semifinále," odvážně tvrdí Sosenka, "budu však k tomu určitě potřebovat zlepšení vlastního českého rekordu z loňského roku, který má hodnotu 4:29."

Náročný cíl v silné konkurenci chce splnit i přesto, že měl na vyladění formy minimum času. V sobotu dokončil Závod míru, při němž vyhrál závěrečnou etapu z Karlových Varů. V úterý absolvoval jediný trénink na dráze v pražském Motole, navíc na zbrusu novém kole. "Cítím se však ve formě a chci postoupit na mistrovství světa," jednoznačně opakuje Sosenka.

Před odletem do zasněžené Moskvy, kde se momentálně teplota pohybuje pod bodem mrazu, se snažil nic nepodcenit. "Prý se tam nemá voda z vodovodu používat ani na čištění zubů, tak si beru svou vlastní. Raději jsem si s sebou přibalil i dnešní večeři," říká s úsměvem čtyřiadvacetiletý cyklista.

Kromě stíhačky jednotlivců absolvuje Sosenka v Moskvě ještě stejnou disciplínu družstev. V něm se potká s týmovým kolegou Luborem Tesařem, jehož pro změnu čeká ještě individuální bodovací závod.

Ondřej Sosenka projíždí v Praze vítězně cílem poslední etapy 53. ročníku Závodu míru

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze