Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklista objede rodiště fotbalistů

12 2006
Třinec - Známí o něm říkají, že je blázen, ale on si nedá pokoj ani v 64 letech. Cyklomaratonec Bohumil Kyselý dnes odstartoval svůj světový šampionát o 11 hodin dříve než čeští fotbalisté. V Třinci, kde bydlí, nasedl na kolo a vyrazil na cestu kolem České republiky. Ale ne na ledajakou...

"Když je to mistrovství světa, tak jsem se rozhodl navštívit rodná města a obce českých reprezentantů," řekl Bohumil Kyselý. "A nahrálo mi, že sedmnáct reprezentantů se narodilo blízko hranic."

Nejvíc do vnitrozemí si zajede kvůli Blažkovi, Marešovi a Rosickému, to bude muset až ku Praze.

Dnes projede Ostravou, rodištěm Marka Jankulovského a Rostislava Sionka, a zastaví se ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

"Odtamtud pochází kapitán Galásek, takže tam si dám první pauzu," plánoval cyklista, který se na cestu kolem republiky vydává od roku 1995.

Jeho výkony jsou i v populární Guinnesově knize rekordů. Je v ní například jeho cesta z roku 1999, kdy ujel 2010 kilomterů za 119 hodin. To jel bez přestávky. "Letos si udělám čas na odpočinek," podotkl. Cestu si rozvrhl na deset dnů s tím, že co druhou noc se vyspí. "Už jsem přece jen starší, takže se musím šetřit," podotkl 64letý cyklomaratonec.

Většinu zápasů světového šampionátu ve skupinách neuvidí, protože bude šlapat do pedálů. "Trenérovi Brücknerovi jsem ale napsal, že se těším na finále, až bude hrát Česko s někým, že to si už dám doma kafíčko," podotkl Kyselý.

Utkání českého týmu ve skupině si však ujít nenechá. Dnešní střetnutí s Američany bude sledovat u bratra v Bruntále. "Zápas s Ghanou uvidím ve Skalné, v rodišti Pavla Nedvěda, a duel s Italy ve Viganticích, odkud pochází Milan Baroš."

Délku trati původně odhadoval na 2222 kilometrů. "Ještě jsem však všechno důkladně propočítal a bude to 2550 kilometrů."

To mu ale vůbec nevadí. Vždyť letos na kole najel už 13 000 kilometrů. Svůj předloňský rekord ale zřejmě nepřekoná. "Tehdy jsem zvládl tisíc atletických maratonů, tedy 42 tisíc kilometrů," usmál se.
 
V rámci přípravy nejraději vyráží z Třince na Praděd. "Ve tři ráno vyjedu a v deset hodin večer jsem doma," komentoval oblíbenou trať dlouhou 390 kilometrů.

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze