Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg a Viktor Kjall. Čtveřice Švédů,

Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg a Viktor Kjall. Čtveřice Švédů, která ovládla mistrovství světa v curlingu. | foto: AP

Švédové ukončili kanadskou nadvládu nad šampionátem curlerů

• 0
Mistrovství světa v curlingu vyhráli Švédové, kteří ve finále porazili domácí Kanadu 8:6 a ukončili její nadvládu z předchozích tří let. Díky šestému triumfu se v historické tabulce dostali na druhé místo před Skotsko, které získalo ve Victorii bronz. Suverénně nejúspěšnějším týmem na šampionátech zůstává Kanada s 34 tituly.

Čeští reprezentanti skončili na turnaji osmí a nepovedlo se jim vybojovat přímý postup na olympijské hry v Soči. O první účast na olympiádě budou bojovat v prosincové dodatečné kvalifikaci v německém Füssenu.

Úřadující evropské šampiony Švédy dovedl k vítězství skip Niklas Edin, který má ve sbírce i evropské zlato z roku 2009, ale na světovém šampionátu stanul po dvou bronzech na úplném vrcholu poprvé. Jeho tým vedl ve finále celý zápas.

"Jsme rádi, že nám začátek tak vyšel," uvedl Edin. Švédsko po třetím endu vedlo 4:1. "Nehráli jsme nijak hrozně, šlo nám to, i když led byl trochu jiný. Jsme druzí, v pořádku," prohlásil kanadský skip Brad Jacobs.

Témata: Soči, Füssen, Curling