Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čtvrtým mužem pro semifinále Davis Cupu bude Hájek

Jan Hájek v daviscupovém týmu | foto: Česká sportovní / Pavel Lebeda

16 2009
Jan Hájek dostane přednost před Janem Hernychem v sestavě českých tenistů pro semifinále Davisova poháru proti Chorvatsku. Hájek v sestavě kapitána Jaroslava Navrátila v Poreči doplní trio Radek Štěpánek, Tomáš Berdych a Lukáš Dlouhý. Losování zápasů se uskuteční ve čtvrtek.

Navrátil se nerozhodoval na základě žebříčkového postavení hráčů (Hernych je 63., zatímco Hájek 121.), ale podle formy. "Hájek je rozehranější, má větší sebedůvěru a v tréninku hrál daleko líp než Honza Hernych," vysvětlil dnes kapitán své rozhodnutí novinářům.

Víceméně jisté ale je, že tíha celého utkání ve dvouhrách i ve čtyřhře by měla ležet na Štěpánkovi (17. v žebříčku) a Berdychovi (18.). "Kluci jsou v pohodě, takže nemusím nic měnit," uvedl Navrátil.

Při čtvrtečním losu se ovšem na tabuli objeví všechna jména. To znamená, že kapitán do čtyřhry nahlásí pár Hájek - Dlouhý. Složení čtyřhry ale může v sobotu hodinu před zápasem libovolně změnit.

Navrátil si trochu přál, aby v pátek začínal Štěpánek, jehož soupeřem by měl být Ivo Karlovič. Ve 14:00 bude ještě venku dost světla, což v hale Žatika pomůže k lepší viditelnosti, na kterou si Štěpánek stěžoval.

"Rozhodčí naměřil 1 400 luxů, což není ideální, přičemž nejméně je povoleno 1 200 luxů. Podmínky jsou dané a musí se hrát. Radek říkal, že to je v pohodě," uvedl kapitán.

V úterý večer tenisté přivítali deblového vítěze US Open Dlouhého, kterému dali hobla a hodili ho do bazénu. "Bylo to příjemné a legrační, i když chladné přivítání," usmál se Dlouhý, s kterým nečekaně skončil v bazénu i Berdych.

"Spadl jsem tam docela nevinně, protože jsem držel Lukáše za nohu," řekl Berdych, který oslaví ve čtvrtek čtyřiadvacáté narozeniny. Chtěl pozvat hráče na večeři, ale nakonec nic neorganizuje. "Kluci řekli, ať se o nic nestarám, že je všechno zařízený...," pokrčil rameny.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze