Adam Goga (vlevo) z Olomoucka prchl Donovanu Jacksonovi z Pardubic.

Adam Goga (vlevo) z Olomoucka prchl Donovanu Jacksonovi z Pardubic. | foto: Radek Váňa / BK Olomoucko

Olomoucko otočilo s Pardubicemi a zahraje si o medaile z Českého poháru

• 8
Basketbalisté Olomoucka si jako třetí tým zajistili start na závěrečném turnaji Final Four Českého poháru. Ve čtvrtfinále na domácím hřišti i přes špatný začátek porazili Pardubice 86:79 a připojili se k už jistým účastníkům Děčínu a Opavě.

O poslední volné místo se ve čtvrtek v derby utkají mistrovský Nymburk a Kolín. Final Four bude 9. a 10. února hostit Nový Jičín.

Olomoucko si postup na závěrečný turnaj vybojovalo až v koncovce zápasu. Pardubice od počátku vedly a v závěru první čtvrtiny si vybudovaly až sedmnáctibodový náskok.

Domácí se zvládli dostat do kontaktu až ve druhém poločasu, vyrovnat ale dokázali až v polovině poslední čtvrtiny. Devítibodovou šňůrou pak duel otočili.

Vedle americké hvězdy Javonteho Douglase, autora 19 bodů a 12 doskoků, zaujali ve vítězném celku Češi. Adam Goga nastřílel 15 bodů a připojil pět asistencí, Michal Norwa zvládl 13 bodů, 10 doskoků, tři asistence a tři zisky a Lukáš Palyza připojil 13 bodů a šest doskoků.

Pardubice se spoléhají na amerického veterána Richieho Williamse (19 bodů, osm doskoků, pět asistencí, pět zisků, ale taky sedm ztrát) a jeho mladého krajana Donovana Jacksona (15 bodů a šest doskoků).