Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrté místo zajistilo motokrosovému jezdci Žeravovi start v Argentině

Martin Žerava | foto: Michal Klíma, MAFRA

14 2010
Úspěšný návrat do motokrosového mistrovství světa třídy MX3 přinesl jezdci náchodského UFO Racing teamu Martinu Žeravovi příjemný bonus. Borec, který celou druhou polovinu loňské sezony nemohl kvůli zraněnému malíčku závodit, si první květnový víkend poprvé v životě zazávodí v Argentině.

"Váhali jsme v týmu, zda tam letět, ale při mém současném postavení v průběžném pořadí jsme se rozhodli pro. Bylo by škoda se kvůli neúčasti propadnout dolů," vysvětluje zkušený motokrosař.

Žerava za sebou má dva úvodní podniky letošního mistrovství světa. V Portugalsku i ve Franci se vždy v obou jízdách umístil v desítce nejlepších. Nejvíce bodů si připsal v první rozjížďce závodu ve Francii, kde se umístil hned za trojicí nejlepších. A čtvrté místo mu patří také v průběžném pořadí.

"Je to příjemný pohled, ale mohl jsem mít i víc bodů. Ve Francii mi nevyšel závěr druhé jízdy a klesl jsem z pátého na osmé místo," konstatoval zkušený šestatřicetiletý jezdec.

I tak však Žerava vedení týmu přesvědčil, že se vyplatí dát peníze na závod v Argentině. "Zvažovali jsme to, hranicí bylo umístění v nejlepší desítce. To jsem dost překročil," říká.

Žerava patří k předním jezdcům seriálu MX3 už několik sezon. Také v té minulé měl nakročeno ke slušnému výsledku, ale na konci června si při závodě v Nizozemsku dost komplikovaně zlomil prst. Přestože to tak zpočátku nevypadalo, i kvůli následné operaci se do poloviny září, kdy mistrovství světa třídy MX3 končilo, k závodění nedostal.

Vše si vynahradil na konci října v Portugalsku, kde se při Šestidenní motocyklové soutěži stal členem vítězného družstva v hodnocení klubových týmů. Nyní však už opět dává přednost motokrosu. "Prst je v pořádku a mistrovství světa zůstává prioritou," uvedl Žerava.

O víkendu ale vstoupí také do mistrovství republiky, první závod se jede v Pacově. Jezdec náchodského UFO Racing teamu už získal čtrnáct titulů domácího šampiona, sedm z nich v kategorii open, ve které bude závodit také v této sezoně.Témata: Motorsport, UFO
Najdete na iDNES.czmobilní verze