Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrt roku po Schumacherově nehodě lidé kolem něj věří v probuzení

Michael Schumacher při lyžování v italském středisku Madonna Di Campiglio v roce 2006. | foto: Reuters

29 2014
Jsou to přesně tři měsíce, co se život Michaela Schumachera během pár vteřin zcela změnil. Jenže i čtvrt roku poté, co je sedminásobný šampion formule 1 po pádu na lyžích stále hospitalizován v nemocnici ve francouzském Grenoblu, o něm nepřicházejí zásadní optimistické zprávy.

Jeho manažerka Sabine Kehmová totiž v týdnu pro německý Bild pouze uvedla: "Stále platí to, co jsem řekla ve svém posledním prohlášení. Jsme i nadále přesvědčeni, že se Michael probudí a zotaví. Bojujeme o něj společně s týmem, kterému absolutně důvěřujeme."

Chcete-li tedy z jejich úst slyšet detailnější rozbor Schumacherova stavu, je nutné se vrátit o dva a půl týdne nazpět, kdy Kehmová - symbolicky před startem sezony formule 1 - uvedla: "Potvrzuji, že je Michael stále probouzen z umělého spánku. Občas se objevují malé, avšak povzbuzující náznaky. Zároveň však víme, že to je doba, kdy musíme být velmi trpěliví."

A tak zatímco ona plní přání manželky Corinny, která nechce příliš mnoho zpráv pouštět na veřejnost, a je tedy skoupá na slovo, kolem Schumachera se dal víří nové a nové spekulace.

Ta nejnovější je od bývalého lékaře formule 1 Garyho Harsteina, jenž ve svém blogu naznačil, že došlo ke zdržení při Schumacherově záchraně, což mohlo negativně ovlivnit jeho současný stav.

Ze sjezdovky nad střediskem Méribel totiž prý nejdřív putoval do nemocnice v Mouriers, kde však není pro podobné případy zázemí, proto byl následně převezen do Grenoblu. Vedení lyžařského resortu se však odmítlo k Harsteinovým pochybnostem vyjádřit.

S další domněnkou poté přišel italský list Gazetta dello Sport, jenž napsal, že Schumacher v současnosti váží 55 kilogramů a během umělého spánku, kdy mu výrazně ochablo svalstvo, zhubl dvacet kilo.

Příčiny neštěstí? Za nehodu Michaela Schumachera může náhoda:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze