Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři rozhodli: nejoblíbenější jsou mezi nimi Cihelny

Pohled na hřiště Astoria Golf Resortu v Cihelnách. | foto: Czech Tourism

8 2010
Byl to ostrý finiš a povedl se. Před samotnou uzávěrkou ankety o nejoblíbenější české golfové hřiště se na první místo dostaly Cihelny a jen velmi těsně porazily překvapivého lídra dvoutýdenního hlasování, Grabštejn. Třetí místo obsadila Kaskáda.

Premiérový ročník připravil magazín golf.idnes.cz ve spolupráci s agenturou Czech Tourism. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo během úterního sportovně společenského večera, jenž byl součástí pražské konference Hospitality and Tourism Summit.

V indooru Golf Clubu Čechie cenu převzali zástupci západočeského Astoria Golf Resortu. Tamní mistrovské hřiště "skotského typu", vytvořené společností Gary Player Design Company (5590 metrů par 70), je mimo jiné zapojeno do česko-německého projektu GolfProSim.

modelka Klára Medková na přehlídce plavek v golfovém resortu Astoria v Cihelnách u Karlových Varů

modelka Klára Medková na přehlídce plavek v golfovém resortu Astoria v Cihelnách u Karlových Varů

modelka Hanka Mašlíková předvádí plavky v golfovém resortu Astoria v Cihelnách u Karlových Varů

modelka Hanka Mašlíková předvádí plavky v golfovém resortu Astoria v Cihelnách u Karlových Varů

Leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, zhruba dvacet kilometrů jízdy jižně od Karlových Varů. Tréninkové prostory, včetně osmnáctijamkového veřejného honey course (tříparový chip and putt), doplňuje hotel Royal Golf.

Vítězství v prvním ročníku ankety není jediným oceněním Cihelen. V letech 2004 a 2005 získaly titul Nejlepšího hřiště a loni obsadil první místo v příslušné kategorii zdejší pro-shop, obojí v anketách magazínu Golf Digest.

Golfový pro-shop v Cihelnách.

Golfový pro-shop v Cihelnách.

"Tohoto ocenění si velice vážíme, protože to není výběr podle jednoho kritéria, ale podle komplexu služeb. Snažíme se poskytovat nejen dobré hřiště, ale třeba i catering a špičkovou restauraci," připomněl generální manažer Petr Packert, jenž převzal cenu.

Přítomní si při jeho slovech vzpomněli na vynikající zázemí po deváté jamce i na kuchyni, kterou pro Cihelny zajišťuje elitní karlovarský hotel.

Generální manažer Astoria Golf Clubu Petr Packert s cenou pro nejoblíbenější české golfové hřiště.

Generální manažer Astoria Golf Clubu Petr Packert s cenou pro nejoblíbenější české golfové hřiště.

Druhý skončil v hlasování čtenářů idnes.cz o nejoblíbenější golfové hřiště severočeský Grabštejn. Devítka leží v blízkosti stejnojmenného hradu severozápadně od Liberce. Je to hřiště veřejné, přátelské i pro začátečníky. Mimo jiné nabízí devítijamkovou akademii.

Třetí Kaskáda se nachází v údolí v Jinačovicích u Kuřimi na okrese Brno-venkov. Zdejších sedmadvacet jamek je rozděleno na Železnou, Dřevěnou a Kamennou devítku, letos bude areál stejně jako loni dějištěm finále domácí série profesionálů Czech PGA Tour.

V anketě bodovalo 84 golfových hřišť, hlasovalo se z 1782 originálních IP adres.

nejoblíbenější česká golfová hřiště 2010 - výsledky ankety

1. Cihelny 207, 2. Grabštejn 200, 3. Kaskáda 108,

4. Čeladná 84, 5. Český Krumlov 64, 6. Ypsilon a Dýšina 62, 8. Beřovice 54, 9. Poděbrady 44, 10. Karlštejn 40, 11. Liberec 39, 12. Ostravice 38, 13. Mnich a Terasy 35, 15. Hořehledy 31, 16. Albatross 29, 17. Olomouc 28, 18. Austrelitz a Nová Amerika 26, 20. Kořenec 24, 21. Mariánské Lázně 22, 22. Čertovo Břemeno 21, 23. Kunětická Hora 20, 24. Ropice 18, 25. Karlovy Vary a Konopiště 17, 27. Darovanský Dvůr a Beroun 16, 29. Sokolov, Malevil a Automotodrom Brno 15, 32. Benátky a Hluboká 14, 34. Bechyně, Kotlina, Mladá Boleslav, Kravaře, Svratka a Hodkovičky 12, 40. Na Vrších, Svobodné Hamry, Zbraslav a Líšnice 11, 44. Myštěves, Šilhéřovice a Podbořánky 10, 47. Barbora, Lázně Bohdaneč, Těšetice a Stará Boleslav 9, 51. Kestřany 8, 52. Alfrédov, Botanika, Hostivař, Motol, Prosečné, Telč, Teplice a Zlín 7, 60. Ještěd, Molitorov a Ústí nad Orlicí 6, 63. Nová Bystřice 5, 64. Janov, Kynžvart, Rožnov pod Radhoštěm, Semily a Štiřín 4, 69. Trhový Štěpánov, Ostrava, Radíkov, Slušovice, Mladé Buky, Mstětice, Harrachov, Hradec Králové, Hazlov a Hrádek 3, 79. Háje 2, 80. Jezera, Luby, Most, Osyčina, a Teplá 1.Najdete na iDNES.czmobilní verze