Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Coultharda chtěli prý zabít bookmakeři

9 2000
L o n d ý n - Za květnovou leteckou havárií pilota formule 1 Davida Coultharda, z které jezdec vyvázl s menšími poraněními, stál podle zprávy anglického listu Sunday People malajský sázkařský syndikát. Informaci o tom, že asijští bookmakeři chtěli na smrti skotského závodníka vydělat milióny, získala anglická policie z podsvětí a nyní ji prověřuje. "Zní to neslýchaně, ale naše informace se zakládají na faktech. Zabýváme se intenzivně všemi možnostmi," citovala francouzská agentura AFP vysoce postaveného důstojníka anglické policie.

"Víme, že tyto organizace mají na svědomí smrt několika lidí v Asii. Vraždami si pomáhají k ziskům ze sázek." Coulthard, jeho snoubenka Heidi Wichlinská a masér Andy Matthews přežili 2. května pád soukromého tryskového letounu při přistání v Lyonu, při kterém zahynuli oba piloti. Vyšetřování dosud příčinu havárie neodhalilo.

Malajský syndikát údajně zosnoval také havárii letadla se slavným žokejem Frankiem Dettorim, které spadlo 1. června v anglickém Newmarketu. Dettori i jeho kolega Roy Cochrane neštěstí přežili, pilot však zahynul.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze