Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacherova manželka prodává jezdcovo letadlo

Corinna Schumacherová | foto: AP

25 2014
Nemá to být zpráva, která naznačuje cokoliv nového o zdravotním stavu Michaela Schumachera. Spíš jen potvrzení, že jeho život už těžko bude jako dřív. Jezdcova manželka Corinna totiž prodává jeho soukromé letadlo, ve kterém ročně on i jeho rodina nalétali 300 až 400 hodin.

Za prací i za dovolenou. Původní cena stroje Falcon 2000EX byla 25 milionů eur, teď je k mání o pět milionů eur levněji. Vejde se do něj osm pasažerů a dosahuje maximální rychlosti 920 km/h. Na zádi pak nese Schumacherovy iniciály.

O samotném jezdci, který byl minulý měsíc převezen na rehabilitační kliniku do švýcarského Lausanne, nejsou nové oficiální zprávy. Jen jeho manželka před pár dny pro list Neue Post uvedla: "Je to čím dál lepší. Jde to pomalu, ale v každém případě je to lepší. Budeme bojovat o každý šťastnější okamžik našeho života." A minulý týden před závodem F1 v Německu přidala: "Je dobré vědět, že to nejhorší už jsme společně prožili."

Švýcarský bulvární list Sonntagsblick pak dokonce přinesl zprávu, která však nemá žádný oficiální punc, že by sedminásobný šampion F1 mohl být brzy propuštěn domů. Odkazuje se na zdroj blízký klinice v Lausanne a cituje pak Marka Madera, primáře rehabilitační nemocnice v Basileji: "Domácí péče je sice náročnější pro rodinu pacienta, ale pro něj samotného je to nejlepší možnost."

Dá se předpokládat, že díky finančním možnostem by Schumacher měl ve své vile stejné zázemí jako na klinice.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze