Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se ten kluk z Jamajky jmenuje? ptal se Jackson v žertu na Bolta

Bývalý světový rekordman v běhu na 110 m překážek Colin Jackson (vzadu uprostřed) hovoří s novináři před Zlatou tretrou. | foto: ČTK

23 2015
Někdejší britský překážkář Colin Jackson přestavěný Městský stadion v Ostravě nepoznal. „Je krásný, je úplně jiný, než když jsem tady závodil já,“ řekl dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy v běhu na 110 metrů překážek.

Na Zlaté tretře Ostrava startoval na sklonku kariéry v letech 2001 a 2002 a pokaždé byl třetí.

„Vždy když se někde postaví tak nádherný stadion, tak je to pro atletiku velmi dobré,“ prohlásil muž, který je velvyslancem Mezinárodní atletické federace pro mistrovství světa a pro BBC komentuje atletické závody.

Do Ostravy dorazil na pozvání pořadatelů mítinku, přičemž byl ambasadorem Čokoládové tretry, která tradičně věhlasným závodům předchází. Byl nadšený, když viděl spoustu dětí, které si přišly zaběhat. V pátek zavítal i do základní školy v Háji ve Slezsku. „Tam byl překvapený, kolik dětí umělo dobře anglicky, to nečekal,“ prozradil manažer Tretry Alfonz Juck.

Zda bude v úterý při Zlaté tretře v Ostravě v hledišti, zatím neví. Hned odlétal za dalšími povinnostmi. „Řešíme, zda se ještě vrátí,“ uvedl Juck.

Jackson by v úterý rád viděl zejména dvoustovku s Usainem Boltem. „Máte tady toho vysokého kluka z Jamajky, že? Ten je docela dobrý. Jak se vlastně jmenuje?“ žertoval. Hned dodal, že celý svět je zvědavý, jak si Bolt v Ostravě povede. Zároveň ho těší, že zpět do formy se dostává i další jamajský sprinter Asafa Powell. „Je dobře, že znovu běhá pod deset vteřin,“ uvedl Jackson. „Ale věřím, že pod deset vteřin se brzy dostane i Kilty.“

To zmínil svého krajana, mistra Evropy, který bude na Zlaté tretře soupeřem Powella.

K tomu upozornil na Američana Isiaha Younga. „Ten je velmi rychlý. Podle jeho trenéra Dennise Mitchella některé lidi ještě překvapí,“ řekl Jackson.

A třeba už teď v úterý, kdy poběží stovku a po ní také 200 metrů s Usainem Boltem.

„Na Tretře očekávám světové výkony roku, startovní listina je opravdu kvalitní,“ řekl někdejší překážkář.

Ocenil, že v jeho disciplíně Kubánec Dayron Robles v roce 2006 překonal světový rekord právě v Ostravě časem 12,87 vteřiny. „Je vidět, že je tady rychlá dráha,“ řekl Jackson. „Ale dobré časy jsou dané i skvělými diváky, kteří se v atletice vyznají a dokážou běžcům pomoci.“

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Tester - New Project!

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 50 000 - 75 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze