Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Coe, Powell, Göhrová, Bubka. Legendy v Ostravě sledovaly své nástupce

Mike Powell během své návštěvy Ostravy. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

18 2014
Tam, tam, tam... Kam se člověk podíval, všude mohl vidět světové rekordmany. Bývalé i ty úřadující. Zlatá tretra Ostrava je také setkáním někdejších hvězd.

Jedním z minulých světových rekordmanů, který do Ostravy dorazil, je Sebastian Coe. Ten v roce 1979 překonal tři světové rekordy během 41 dnů - na 800 metrů, na jednu míli a na 1 500 metrů.

Světoví rekordmani na Tretře

Sergej Bubka (tyč venku)

Ashton Eaton (desetiboj)

Betty Heidlerová (kladivo)

Jarmila Kratochvílová (800 m)

Renaud Lavillenie (tyč v hale)

Mike Powell (dálka)

Jan Železný (oštěp)

„Přišlo to v době, kdy jsem končil studia na univerzitě,“ připomněl Coe. „Netrénoval jsem naplno, ale trenér mi dal tu nejjednodušší radu. Řekl mi: Utíkej, jak nejrychleji můžeš. A vyšlo to hned třikrát.“

Kromě Coea úterní mítink sledovali také další hvězdy minulosti - dálkař Mike Powell, sprinteři Marlies Göhrová a Bruno Surin, běžkyně Jarmila Kratochvílová, výškař Sergej Bubka a oštěpař Detlef Michel. A samozřejmě Jan Železný, ředitel Zlaté tretry Ostrava.

Bubka během své kariéry vytvořil 35 světových rekordů. Ten venkovní, 614 centimetrů, stále drží, leč o halový přišel letos v únoru, kdy Lavillenie skočil 616 centimetrů. Tvrdí, že ho ta ztráta nemrzí.

„Když sportujete aktivně, tak si nejlepší výkon přejete získat rychle zpět, když už nezávodíte, je to jiné. To jsem nadšený, když nějaký světový rekord padne,“ uvedl Bubka.

„Být v takové společnosti je pro mě velká čest,“ řekl desetibojař Ashton Eaton, který v úterý běžel 400 metrů překážek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze