Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co si myslíte o projektu „Hraj golf, změň život“ právě vy?

(ilustrační snímek) | foto: Reuters

22 2010
Úmysl České golfové federace vyhnat do čtyř let počet registrovaných golfistů na 100 tisíc v sobě obsahuje výzvu reagovat. Říci či napsat, že reakce jsou rozporuplné, by znamenalo zbavit celou škálu názorů její barevnosti a pestrosti.

Máte-li sami jakoukoli připomínku k projektu "Hraj golf, změň život", využijte možnosti zaslat tip redakci přes odkaz v dolní části homepage idnes.cz, nebo přímo e-mail na adresu josef.kaninsky@idnes.cz.

Prosíme, uveďte věk a povolání. Pokud jste aktivním golfistou či aktivní golfistkou, pak ještě hendikep.

Prozatím jsme se sami ptali hráčů z celé republiky na jejich názor. Někteří akci fandí a věří, že bude úspěšný, jiní zůstávají skeptičtí. Odpovědi budeme zveřejňovat průběžně. Celá jména dotázaných má redakce k dispozici.

Otázka tedy zní: Podaří se České golfové federaci zdvojnásobit do roku 2013 počet golfistů?

Hraj golf, změň život - tisková konference.

Š. M., 64 let, handicap 36, VŠ učitel:
Je to hodně maximalistický cíl, ale není nereálný. Záleží to na tom, jestli ČGF dokáže otevřít hřiště lidem, hlavně v souvislosti s vysokou cenou členství a poplatků za hru. Mohlo by to přinést další popularizaci golfu a také celkové zlevnění tohoto úžasného sportu.

V. K., 18 let, handicap 9,4, studentka:
Do golfu se zapálí víc lidí a třeba ubude těch, kteří si myslí, že golf je jen zábava pro snoby. To je určitě dobře. Golf by se u nás konečně začal brát jako pořádný sport, mohl by se stát fenoménem.

P. V., 56 let, handicap 31, projektant:
Golfistů bude tolik, kolika se tenhle skvělý sport bude líbit. Osobně se těším, až jich bude tolik, kolik by podle mého názoru mělo být v desetimilionovém státě, tedy minimálně 250 000. V tom množství se snad konečně ztratí hráči, kteří svou dokola medializovanou participací golfu škodí. Myslím tím politiky, top manažery a nej(h)různější celebrity.

Tento plán je výhodný pro činovníky ČGF, kteří takto jednoduše předstírají činnost. Je to mnohem snazší než skutečné zpřístupnění golfu, například tím, že si golf bude moci jít zahrát i nečlen ČGF. Federace vůbec nepočítá s tím, že by většina lidí chodila hrát golf jen tak pro radost. Stejně jako další sportovní federace je postižená tlakem na výchovu špičkových hráčů. 95 procent lidí, kteří hrají fotbal, si jdou jen tak zakopat na plácek, aniž by se oblékali do dresu a hráli nějakou soutěž. To by měla umožnit ČGF, tedy finančně podpořit výstavbu public hřišť a pustit na ně úplně každého, kdo přijde v teniskách, modrých džínech, tričku bez límečku a přinese si s sebou v otrhaném tužkovém bagu tři hůlky.

Společnosti prospěje víc čtvrt milionu lidí, kteří vstali ze židlí a vyrazili na golf, než vypiplaný první český vítěz US Open. ČGF se snahou o zdvojnásobení golfistů spíše snaží o zvýšení základny pro hledání českého Tigera než o zpřístupnění golfu obyčejným lidem. To pokládám za špatný směr.

M. O., 18 let, handicap 4,5, student:
Myšlenka je to určitě dobrá. Když u nás bude hrát golf víc lidí, stane se golf populární a navíc se mu otevřou nové možnosti. Otázkou je, jestli samotný projekt bude úspěšný a kolik hráčů pak u golfu opravdu zůstane.

D. H., 23 let, handicap 6, student:
Já bych tomu nechal volný průběh, žádné cíle bych si nedával. Lidé si ke golfu cestu najdou sami.

J. I., 29 let, handicap 17, překladatelka: Golf začne být konečně dostupný všem. Federace připravuje natolik zajímavé podmínky, že si golf ze zvědavosti vyzkoušejí i lidé, které by to za normálních okolností ani nenapadlo. Myslím, že zájem bude veliký.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze