Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co dělat, když golfový míč odnese vrána

Případy "krádeží" golfových míčů ptáky znají zejména v Austrálii. | foto: Profimedia.cz

27 2010
Proč golfová pravidla pamatují i na případy, že do hry zasáhne zvíře, přesvědčil se americký profesionál Nate Smith. A očití svědci "loupeže" jeho míče vránou už vědí, že nejde o žádné báchorky. Takové případy se skutečně stávají.

K jednomu došlo na turnaji Children's Hospital Invitational v Columbusu. Smith odpalem na jamce číslo 7 trefil strom, od nějž se jeho balon odrazil stranou, asi pětadvacet metrů od fairwaje. A tam si ho našel zmíněný pták.

"Už jsem si myslel, že budu muset míč prohlásit za ztracený a smiřoval jsem se s trestnou ranou," citoval golfistu deník Columbus Dispatch. Dostalo se mu však nečekané pomoci.

Protože šlo o akci "druholigové" zámořské profesionální série Nationwide Tour, v pohotovosti byl veškerý personál. V dopadové zóně se pohyboval maršál Carl Price a když spatřil, co se děje, začal vránu s míčem v zobáku honit.

Vyplašený opeřenec se přesunul na vzdálenou jabloň, ale nepomohlo ani volání, ani házení ovoce. Balon už černý pták nepustil. "Neviděli jsme, co se tam, stalo," smál se Smithův spoluhráč z flightu Joe Affrunti, "bývali bychom byli v pohodě.

Přivolaný rozhodčí Mike Raby nařídil drop v místě, odkud vrána míč odnesla, jelikož ho Price mohl spolehlivě určit. Zanechal na něm totiž duchapřítomně list, ještě než se pustil do neúspěšné honičky.

Hráč jedenašedesátiletému maršálovi náležitě poděkoval. Smith měl v tu chvíli skóre +1 a žádnou další ránu navíc nemohl potřebovat. Na sedmičce zachránil par (měl hodnotu 4) a v celém turnaji obsadil konečné čtyřicáté místo.

Raby uvedl, že už zažil, jak golfový míč skončil přímo v ptačím hnízdě, ale tohle byla za patnáct let činnosti nová situace i pro něj.

Místní znalci vědí, že hejna vran jsou častými hosty hřiště Scarlet, patřícího státní univerzitě v Ohiu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze