Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Clijstersová se po týdnu vrátila na tenisový trůn

27 2003
New York - Pouze týden vydržela belgická tenistka Justine Heninová-Hardenneová na první místě žebříčku WTA. V čele ji vystřídala krajanka Kim Clijstersová, která potřetí za sebou vyhrála turnaj v Lucemburku, a vede o 135 bodů. Navíc z ní prémie 35 tisíc dolarů udělala teprve druhou hráčku, jež letos na okruhu WTA vydělala přes tři miliony dolarů.

Jako "paní velkokněžnu" oslovuje v dnešních titulcích belgický tisk tenistku Kim
Clijstersovou.

Není divu, Clijstersová nejenže o víkendu už počtvrté z pěti startů vyhrála turnaj v Lucemburku a současně se vrátila do čela ženského žebříčku, po týdenním kralování krajanky Justine Heninové-Hardennová.

Zvrat v pořadí mezi Vlámkou a Valonkou však ve frankofonním tisku přeci jen neprovází taková sláva, jako tomu bylo před týdnem, po vítězství Heninové na curyšském turnaji.

"Je jisté, že být jedničkou je mimořádný zážitek, ale taky vám to bere spoustu energie. Média máte častěji za zády," cituje tisk Clijstersovou, která by si prý nepřála nic více než návrat sester Williamsových, aby veškerá pozornost nebyla upřena jen na soupeření belgických tenisek v čele žebříčku.

Denisa Chládková, která na turnaji v Linci vypadla ve druhém kole, klesla o jednu příčku na 44. místo.

Ve finančním žebříčku se jako jediná z Češek letos přehoupla přes 200 tisíc dolarů.

Aktuální žebříček WTA najdete zde

Ve všech mužských žebříčcích dominuje Juan Carlos Ferrero ze Španělska. Třiadvacetiletý hráč je světovou jedničkou v ATP Champions Race i v žebříčku pro
nasazování do turnajů, před druhým Američanem Andym Roddickem se drží i ve finančním pořadí.

Na čtvrté místo v obou žebříčcích se díky vítězství v Basileji posunul Argentinec Guillermo Coria.  Český tenista Jiří Novák, jenž v Basileji vypadl ve druhém kole, si v pořadí Champions Race pohoršil na 18. místo. Stejná pozice mu patří i v žebříčku pro nasazování do turnajů.

Aktuální žebříček APT najdete zde

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze