Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cizinci se mezi českými profesionály prosazují i ve Waidhofenu

Klubovna golfového hřiště v rakouském Waidhofenu.

9 2010
Mezi třemi lídry Waidhofen Partner Trophy jsou po prvním kole dva cizinci. Ale jeden z nich, Jeff Sikutte, je členem české PGA, do jejíž profesionální série turnaj na rakouském území patří. Dvě rány pod par zahráli v neděli ještě Jakub Stanislav a Maďar Roland Hahn.

"To je poprvé, co jsem zahrál kolo bez bogey," ohlásil v klubovně šťastný Sikutte. Američan působí jako profesionální učitel golfu na Slovensku.

Zatímco hráči z východní části bývalé federace zatím české špičce nekonkurují, jiní ano. Hahn přijel do Waldviertalu, kde se waidhofenský resort nachází, na základě referencí, které o Pilsner Urquell Czech PGA Tour podal jeho krajan Richard Sarközi, častější účastník českých turnajů.

Hahn na rozdíl od Sikutteho zahrál dvě bogey, hned na první a druhé jamce, pak ale skóre hned snížil dvěma birdie.

Stanislav, jenž je profesionálem teprve od poloviny loňského roku, se blýskl eaglem na pětiparové třetí jamce.

John Horsky, vítěz Golf Prague Open 2010.Na druhém místě výkonem 71 se po úvodním dějství seřadilo dalších sedm golfistů. Je mezi nimi také vítěz prvního turnaje sezony Čechokanaďan John Horsky (na snímku). O jedenáctou pozici se s nejlepším českým hráčem loňské sezony Markem Novým dělí Španěl Joaquin Navarro.

Finálové kolo turnaje, dotovaného částkou 400 tisíc korun, začne ve Waidhofenu v pondělí v 9:00.

Autor:


Témata: Profesionálové
Najdete na iDNES.czmobilní verze