Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Číňan proti Rusovi. Karlovarská aréna se těší na souboj novodobých gladiátorů

ilustrační foto | foto: iDNES.cz

11 2010
Tvrdé zápasy v Thaiboxingu, K-1 a MMA, ve kterých se představí vybraní bojovníci z České republiky a Ruska uvidí zítra KV Arena. Určitě vzrušující podívaná.

Diamonds Fights je mezinárodní turnaj šampionů bojových fullcontaktních sportů K1, MMA, Kyokushin karate profi boxu a kickboxu.

Večer v KV Areně je dramaturgicky veden tak, aby si každý fanoušek ringových sportů přišel na své.

V K-1 budete mít možnost vidět rozjetou Alenu Holou v životní formě, V Muay Thai Davida Onufera v zápase pod plnými thajskými pravidly, čtyřčlennou pyramidu do 72kg, ale také zápas MMA Jaroslava Číňana Poborského podle pravidel UFC.

Původně měl místo Poborského nastoupit jeho oddílový kolega Tomáš Kužela. Toho do ringu nakonec nepustilo zdraví. "Ukážu se tam, ale zápasit nebudu," přiznal Tomáš Kužela."Mám odražený stehenní sval, to by nešlo," Vyzkouší si tak jinou roli, místo sebe povolal kolegu Jaroslava Poborského a bude jej koučovat.

"Vím to týden, v pondělí bylo jasno, doktor mu to nedoporučil," sdělil včera Jaroslav Poborský.

V tréninku je stále, jako profesionální zápasník trénuje dvakrát denně šest dnů v týdnu. Do KV Areny se těší, jak by ne, vždyť je členem týmu MMA Team Karlovy Vary.

Novou arénu už také vyzkoušel. "Předváděl jsem tam při galavečeru k otevření," vzpomíná Poborský. Teď to bude něco jiného. "Zápas na domácí půdě, to je určitě něco jiného," říká.

Poborského souboj s Rusem Ratmirem Karatsu by měl být vrcholem večera. Vždyť je to dvojnásobný ruský šampion posledních let.

"Bude hodně dobrý," tuší Poborský. Sám s ním zkušenost nemá a ani jeho nový kouč Tomáš Kužela.

"Koukali jsme na jeho zápasy na videu, něco jsme vymysleli," věří Jaroslav Poborský. To něco by mohla být jednoduchá taktika. "Zápas bych chtěl co nejvíc odboxovat z postoje, zůstat co nejdéle stát. Jak mě dostane (Karatsu) na zem, je tam dobrý." Na co by se tedy měli diváci těšit? "Na pěkný zápas a snad i vítězství," láká.

Lehké to Poborský mít nebude. Navíc po Kuželovi "zdědil" i váhu. "Tomáš (Kužela) má čtyřiaosmdesát a já normálně sedmasedmdesát. Musím tak nastoupit v těžší váze," říká Poborský. Problém mu to ale nedělá. "Budu vážit kolem osmdesáti kilo, to je moje normální váha."

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze