Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cíle jedné z nejlepších českých golfistek leží v USA

Karolína Vlčková, trénink na ME žen 2010. | foto: Martin Kabát

20 2010
Jednou z šestice domácích hráček na mistrovství Evropy amatérek na Kunětické hoře bude Karolína Vlčková. Letos získala v Čeladné titul mistryně republiky ve hře na jamky a reprezentovala Českou republiku na evropském šampionátu juniorských týmů.

Na východočeské hřiště mezi kontinentální elitu jde s odvážným cílem: vyhrát. "Mám Kunětickou horu strašně ráda a těším se tam. Domácí prostředí je příjemnější. Myslím, že můžu uspět," uvedl odhodlaně studentka všeobecného gymnázia v Kladně.

Opravdu si myslíte, že máte šanci stát se mistryní Evropy?
Takhle - já do turnaje nemůžu jít s tím, že budu ráda, když projdu cutem. Musím tam jít s plným nasazením, chci dokončit celý turnaj. A vyhrát? To je tak pade na pade. Když se povedou čtyři superkola, je to možné.

Na juniorském mistrovství Evropy jste hrála obstojně, ale špička byla přece jen lepší.
My jsme nehrály špatně, ale ne tak, abychom se dostaly do prvního flightu. Byly jsme super tým. Já svoji dosavadní sezonu hodnotím pozitivně a doufám, že bude ještě pozitivnější.

Můžete nezasvěceným prozradit, jak vypadá sezona amatérské golfové reprezentantky?
U nás je každý turnaj důležitý a vždycky ten nejbližší je ten nejdůležitější. A tenhle je ještě důležitější tím, že je to mistrovství Evropy. Každá z nás chce uspět.

Karolína VlčkováProfesionální golf je plný žebříčků a ten nejdůležitější je finanční a je sestavován podle výdělků, což vypovídá leccos o výkonnosti. Jak se hodnotí amatérský golf?
My máme bodové žebříčky. Každý turnaj je bodován jinak. Podle toho, jak je obsazený. A umístění záleží na tom, jaké turnaje kdo hraje turnaje, kam se dostane.

Kolik toho odehrajete vy? Jak často se dostanete do zahraničí?
Asi docela často. Podle toho, kam nás vyšle federace. Když někam chceme jet samy, musíme splnit handicapový limit, ale s těmi našimi už to není tak složité. Holky to mají lehčí než kluci. Já hraju přiměřeně tomu, abych každý turnaj zvládl. Abych tam nejela jen zahrát si, zúčastnit se.

Karolína Vlčková, trénink na ME žen 2010.

Jak se vám daří skloubit trénink a hru se studiem?
Teď přes léto parádně, trénovat chodím většinou ráno. Když je škola, nejdřív si musím udělat věci do školy. Jinak bych na tréninku neudělala vůbec nic. Ale vždycky to jde. Když se chce, tak to jde. Trénuju sama na Botanice, protože tam bydlím, nebo s tátou.

Co vám dávají tréninková skupina České golfové federace a trenér Keith Williams?
Tam je to v pohodě, s Keithem je sranda. Není to obyčejné, trénink je příjemný.

Jaké má jedna z nejlepších českých amatérských golfistek plány s kariérou a školou?
Chci odjet studovat do Ameriky a tam se uvidí, jak to půjde dál. Chci mít obojí, golf i školu, a podle toho, co půjde líp, se rozhodnu. Kdyby se mi nepovedlo hrát hodně dobře profesionální golf, chtěla bych dělat něco kolem. Sportovní management, nebo něco takového.Najdete na iDNES.czmobilní verze