Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chuchli čekají staleté oslavy

16 2006
Praha - Mohutné oslavy se chystají na nedělní odpoledne ve Velké Chuchli. Centrální české dostihové závodiště totiž oslaví jubilejních sto let od svého otevření. Co na dostihové fandy čeká? Už od 13 hodin začne vedle osmi dostihů pestrý doprovodný program. Před hlavním dostihem pronesou slavnostní přípitek pražský primátor Pavel Bém, Václav Neckář a Helena Vondráčková.

A připít si z hlediště tribuny budou moci všichni diváci! "Máme připraveno tisíc lahví sektu a pět tisíc pohárků. Bude to největší dostihový přípitek v dějinách," vysvětlil ředitel chuchelského závodiště Petr Drahoš.

Fanoušky čeká pestrý doprovodný program...

V Chuchli se kromě přípitku chystá velký "narozeninový" dort, který bude rozdán dětem.

Ale také spousta dalších atrakcí: přílet a start historického letadla, vzlet balonu, výstava fotografií, prodej suvenýrů a publikací ke stému výročí, příjezd velocipedistů v čele se známým profesorem Pafkem či ocenění osobností české dostihové historie...
Na své si přijdou i sběratelé. Na závodišti totiž bude otevřena dočasná poštovní přepážka, která pouze v neděli označí dopisy a pohlednice výročním razítkem.

... i nejstarší žokej světa


Velkou zvědavost budí i pozvání nejstaršího aktivního žokeje světa. "V Praze se poprvé představí Maďar Pál Kállai, jenž i ve svých 73 letech stále závodí," prozradil prezident Jockey Clubu Václav Luka.

Kállaiův životopis připomíná filmový příběh: z Maďarska emigroval, poté jezdil v USA, kde i boxoval. "Devětkrát se stal šampionem, vyhrál přes tisíc dostihů a procestoval půl světa. Jeho kondici mu můžeme závidět: například minulou neděli v Budapešti jel čtyřikrát - a dvakrát vyhrál," dodal Luka.

Sportovní nabídce v Chuchli vévodí tradiční Velké ceny, každá o 800 tisíc korun. Ve Velké ceně českého turfu na 2400 metrů je favoritem čtyřletý slovenský host Tempeltänzer.

Ve Velké ceně Prahy na 1600 metrů se očekává souboj bělouše De Roberta s ryzákem Mastmanem. Oba reprezentují stáj Dr. Charvát, ale každý má jiného kouče.

MF DNES tipuje: I. Lhotse Shar, II. Adoracja, III. Laureat, IV. De Roberto, V. Paramount Star, VI. Learjet, VII. Millie, VIII. Zanussy.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze