Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chtěl jsem, aby mě vyřízli z palubovky, přál si házenkář Zubří Stržínek

Martin Stržínek se zranil v úvodním utkání druhého kola házenkářského Poháru EHF. Ilustrační foto. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

5 2010
Bál se, že má zlomený obratel. Tak tvrdý byl pád z výskoku na záda. Vyšetření v Norsku i ve Frýdku-Místku ale zuberskou spojku Martina Stržínka uklidnila. Z úvodního utkání druhého kola házenkářského Poháru EHF, které český vicemistr v Drammenu prohrál 36:44, má jen naražená záda.

"Bolest je ale strašná," poznamenal Stržínek. "Ležím na posteli, relaxuju a snažím se nehýbat."

Podobných soubojů je v házené k vidění spousty. Zatímco jeden hráč vyskočí s míčem a snaží se vystřelit, druhý jej nemilosrdně sráží k zemi. Většinou končí bez šrámů. Stržínek ale dopadl tak nešťastně, že putoval do nemocnice.

"Někdo do mě strčil a najednou jsem ležel na zemi. Pád jsem nestačil zbrzdit, spadl jsem přímo na záda," popsal nepříjemný okamžik. "V první chvíli jsem si přál, aby mě z palubovky vyřízli. Jakýkoliv pohyb mě strašně bolel."

Lékař v nemocnici v Drammenu po prvním vyšetření českému hráči oznámil, že nemá nic zlomeného, že jde o svalové zranění. Stržínek si pro jistotu vyžádal rentgenové snímky, které diagnózu potvrdily. "V nemocnici nikdo nebyl, přesto jsme tam strávili čtyři hodiny. Bylo to hodně nepříjemné," přiznal 27letý házenkář.

Snad pomůže rehabilitace, mám problém stoupnout

Po návratu domů znovu putoval do nemocnice, klubový lékař Vlastimil Karlík ho kvůli utišení bolesti dokonce připojil na kapačky. "Myslel jsem, že můj stav se za tři dny zlepší, ale zatím k tomu nedošlo. Snad pomůže rehabilitace," posteskl si Stržínek.

Horší než při návratu domů to ale být nemůže. Cestu letadlem vydržel jen s pomocí brufenu. "Když stojím, je to lepší, než když sedím. Jenže v letadle mě nechtěli nechat stát," podotkl.

Kdy znovu bude hrát? Kapitán zuberských házenkářů by rád stihl sobotní domácí odvetu. Jenže jeho nasazení zůstává krajně nejisté.

"Zatím mám problém, abych si stoupl, natož abych vyskočil a vystřelil," uvedl. "Ale ať budu hrát nebo ne, věřím, že doma můžeme uspět. Kdybychom v Norsku neudělali pár krávovin, výsledek mohl být mnohem vyrovnanější."Najdete na iDNES.czmobilní verze