Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krevní sraženina a konec olympijského šampiona? Boshovi hrozí loučení

Chris Bosh z Miami smečuje do koše Sacramenta. | foto: AP

17 2016
Nejdřív přišel o týdny, pak o měsíce. A nakonec je v ohrožení celá jeho kariéra. Podle americké sportovní televizní stanice ESPN a zdrojů blízkých je možné, že doktoři zakáží Chrisi Boshovi pokračovat v roli profesionálního basketbalisty. Byla by to ztráta pro Miami, celou NBA, ba dokonce americkou reprezentaci.

Miami Heat v letošním play-off stíhala zranění, které hodně přispěla k definitivnímu konci sezony ve druhém kole.

Ta největší ztráta v podobě Boshovy absence však přišla už kolem únorové přestávky pro Utkání hvězd. Podkošové hvězdě se obnovily problémy s krevní sraženinou v lýtku a od té doby se nevrátil.

Boshe zdravotní potíže trápily už v loňské sezoně, když nejprve v prosinci 2014 vynechal osm utkání s nataženým lýtkem. Vše se zhoršilo kolem Utkání hvězd 2015, kdy byl přijat do nemocnice s krevní sraženinou na plicích a následně byl vyloučen i jeho start ve zbytku sezony.

Fotogalerie

V pozdějších rozhovorech Bosh přiznal, že jednu dobu mu šlo i o život.

Na startu letošního ročníku byl Bosh znovu v plné síle a tým Miami se zdál být největší hrozbou pro Cleveland v jeho úsilí o první místo ve Východní konferenci. Atraktivní souboj miamských exspoluhráčů LeBrona Jamese proti Boshovi a Dwyanu Wadeovi...

Samotný Bosh podával solidní výkony, ale výsledky Heat byly nevyrovnané a na úplnou špičku konference tým ztrácel.

Přesto byl 211 centimetrů vysoký Bosh zvolen jako náhradník do týmu Východu pro zápas hvězd a měl se účastnit i soutěže ve střelbě trojek, ale kvůli zranění lýtka se ze soutěže i z utkání odhlásil a nastaly pochyby, jestli se jeho vážné zdravotní potíže nevrátily.

To se poté podle všech zdrojů potvrdilo, i když Heat nikdy oficiálně nevystoupili a neřekli konkrétní důvody absence dvaatřicetiletého pivota.

Jedenáctinásobný účastník Utkání hvězd od té doby nehraje, přestože několikrát během play-off naléhal na vedení Miami. Toužil nastoupit. Heat proto vydali před necelými dvěma týdny prohlášení, že Bosh vynechá zbytek letošních vyřazovacích bojů.

Teď už se chce jen doufat, že se černé prognózy nepotvrdí a dvojnásobný šampion NBA a olympijský vítěz z Pekingu 2008 svůj poslední zápas ještě neodehrál.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze