Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chorvatská výškařka Vlašičová se už těší na Beskydskou laťku

Blanka Vlašičová | foto: AP

7 2010
Atletické hvězdy se představí v Moravské výškařské tour, která se uskuteční 23. ledna v Hustopečích a o tři dny později v Třinci. V obou závodech nastoupí česká jednička Jaroslav Bába, který vyhrál hned první ročník Tour v roce 2005.

Bábovým největším soupeřem bude obhájce loňského prvenství, ruský halový mistr Evropy Ivan Uchov.

"Ale přijedou také někdejší mistr světa Jacques Freitag z Jihoafrické republiky a juniorský mistr Evropy Sergej Mudrov z Ruska," uvedl manažer Tour Alfonz Juck. "Získat se nám podařilo také Brita Martyna Bernarda, bronzového z halového evropského šampionátu 2007 a Kubánce Victora Moyu, který byl druhý na mistrovství světa v roce 2005."

hvězdy pro třinec

Muži: Jaroslav Bába, Ivan Uchov, Jacques Freitag, Viktor Moya, Sergej Mudrov, Svatoslav Ton, Martyn Bernard

Ženy: Blanka Vlašičová, Iva Straková, Natalija Mamlinová, Barbora Laláková

Výborná konkurence bude i v soutěži žen. Do Třince přijede mistryně světa Blanka Vlašičová z Chorvatska a do Hustopečí halová mistryně Evropy Ariane Friedrichová z Německa.

"Pro obě to bude začátek sezony, přičemž chtějí v březnu v Dauhá útočit na titul halové mistryně světa," upozornil Alfonz Juck. "A zatím není jasné, zda se před Dauhá utkají v přímém souboji." Blanka Vlašičová přes pořadatele vzkázala, že se na Beskydskou laťku do Třince těší.

"Dosud jsem tam nebyla, ale mám informace, že hala bývá plná," uvedla Vlašičová. "A právě divácká podpora je pro mě důležitá, ráda skáču tam, kde fanoušci dokážou ocenit naše výkony. Navíc je to blízko Ostravy, kterou považuji za svůj druhý domov." V Ostravě na Zlaté tretře se Blanka Vlašičová představila i loni.

Před závodem v Třinci slíbila: "Žádná z žen tam ještě nepřekonala dva metry, a tak udělám vše pro to, abych byla první, které se to podaří." Vítězové každého závodu, mužů i žen, získají prémii 1 000 dolarů.

Stejnou částku dostanou i celkoví vítězové, které určí součet výkonů z hustopečského a třineckého klání. Ženský rekord Beskydské laťky drží Barbora Laláková výkonem 197 centimetrů, mužský Ivan Uchov, který loni zdolal 233 centimetrů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze