Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chmelík si okusil futsalové derby z druhé strany. Žádná slast

Vysokomýtský Zdeněk Chmelík (ve žlutém) pronásleduje nedávného chrudimského spoluhráče, Brazilce Maxe. | foto: Ivana Hošková

15 2015
Kvůli nové práci opustil futsalista Zdeněk Chmelík řady mistrovského Era-Packu Chrudim a odešel hostovat do vysokomýtského Nejzbachu. Los chtěl tomu, aby s Mýtem mateřský klub vyzval hned na úvod soutěžního ročníku - a musel strpět páteční výprask 0:8.

„Bylo dobré si vyzkoušet, jak to vypadá z druhé strany. Je to trošku rychlejší,“ smál se 27letý Chmelík. „Chrudim ukázala svoji sílu, je to možná nejlepší mančaft, co kdy měla. Všechny tři čtyřky jsou vyrovnané, bylo to jednoznačné. Začátek jsme sice chytli, ale s přibývajícím časem se ukázal rozdíl mezi týmy,“ pokračoval.

O pauze bylo o vítězi jasno, soupeř vedl o šest branek. S jakými pokyny jste šli do druhé půle?
Dát gól a nedostat deset. Brát to, jako že to je 0:0 a zkusíme to znovu. Ale samozřejmě máte v hlavě, že už je rozhodnuto.

Měli jste pak šest faulů za sedm minut, to nebyl nejlepší start.
To vyplyne z toho, že nestíháme. Jsme u protihráčů pozdě, špatně si je přebíráme. Chrudimští hráči jsou mnohem lépe individuálně vybavení.

V Mýtě jste z Chrudimi na hostování. Popsal byste, jak se to přihodilo?
V červnu jsem dodělal školu a nevěděl jsem, co dál. Nakonec jsem se rozhodl, že zkusím práci. Ovšem trénovat v 9.30 ráno a obecně dvoufázové tréninky se zaměstnáním moc nejdou moc dohromady. Musel jsem se na to vykašlat. Strašně mě to mrzelo. Ale pak přišla nabídka z Nejzbachu. Poprvé jsem ji odmítl, jenže pak jsem se nechal zviklat, protože člověku to chybí a baví ho to.

Bylo těžké si zvyknout na odlišný styl? Chrudim hraje technicky, Mýto sází na výhozy reprezentačního gólmana Gerčáka...
Nic jiného mi nezbylo. Absolvoval jsem před zápasem jenom dva tréninky, pořád se musím s těmi hráči sehrávat. Snad to bude v příštím zápase lepší.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze