Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chlapa přece mám, namítla Neumannová

Kateřina Neumannová oznámila na tiskové konferenci, že bude ještě rok pokračovat v aktivní kariéře. | foto: Jan ZátorskýMF DNES

27 2006
Praha - Půlhodinu pro on-line rozhovor se čtenáři iDNES si zlatá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová vyšetřila po čtvrteční tiskové konferenci. Na ní oznámila, že po letošním olympijském vítězství v Turině bude závodit ještě další sezonu. "Nebude vám vadit, když u toho budu jíst," dovolila se, než usedla mezi dva počítače.

"Od rána jsem v jednom kole a ještě jsem neměla nic v puse," vysvětlila poté, co si po tiskové konferenci nechala přinést smažené kuřecí řízky. "Ale hranolky klidně můžu nabídnout."

Vzápětí už mezi sousty hbitě a vtipně odpovídala. Třeba na nejapnou výtku, že své dceři Lucince krade svým závoděním další rok dětství. Tazatelce, údajné Marii Sklodowské, česká reprezentantka bez váhání opáčila: "Kdybyste tak věděla, jak moje Lucinka trpí..."

On-line rozhovor
s Neumannovou ZDE

I k dalším dotazům týkajících se jejího soukromí se Neumannová postavila zpříma. Například:  Budete se po skončení kariéry vdávat? "Ale kariéra s tím přece nesouvisí, takže se nejspíš vdávat nebudu."

Nebo: Máte vůbec životního partnera, mám o vás v tomhle směru obavy. "Já chlapa mám a Lucka má tatínka, žijeme spolu normální život dvou zaměstnaných lidí."

A jestli po Lucince plánuje miláček národa Katka dalšího potomka? A jestli by chtěla zase holčičku, nebo tentokrát raději kluka? Ani tuto otázku Neumannová nepřešla. Odpověděla vyčerpávajícím způsobem, přičemž na konci téhle odpovědi byl kluk.

Prozrazovat veřejnosti totožnost Lucinčina táty a zároveň svého životního partnera, to Neumannová nehodlá. "Nemám k tomu důvod," odvětila tentokrát lakonicky.

"Pánové, skončíme to ve čtrnáct padesát, ano," napůl požádala a napůl oznámila, že ji čekají další povinnosti. V poslední odpovědi se se čtenáři iDNES, kteří ji vesměs gratulovali k olympijským úspěchům a přáli štěstí a zdraví, rozloučila a ve slušivém kostýmu z místnosti vykročila s grácií modelky.

Ostatně, k manekýně jí moc nescházelo. Dopoledne totiž byla v rukou vizážistů, kteří z už tak příjemné, hezké a věčně se usmívající třiatřicetileté slečny dělali objekt pro reklamu. "Měla jsem nějaké focení," vysvětlila Neumannová.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze