Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chevrolet touží po dalším vítězství

2 2006
Oschersleben - Dva týdny po deštivých závodech v anglickém Brands Hatch se světový šampionát cestovních automobilů na okruzích stěhuje ke čtvrtému pokračování do německého Oscherslebenu. S velkým očekáváním k víkendovému klání odjíždí především tovární tým Chevrolet. První vítězství této značky v MS, o které se při posledním závodě postaral švýcarský jezdec Alain Menu, povzbudilo celý tým. Výhru chce na okruhu nedaleko českých hranic zopakovat.

Závodiště, které se nachází nedaleko Magdeburgu, by mělo charakteristikou vozům Chevrolet Lacetti WTC vyhovovat a tým proto očekává, že se mu podaří potvrdit nastoupený trend z Anglie.

Bodové skóre by si rád vylepšil především Robert Huff, který závod v Brands Hatch nedokončil. Tým měl původně naplánované testování na dráze v Pembrey, ale z důvodu deštivého počasí ho nakonec odvolal.

"Myslím, že máme již dostatek údajů o chování našich vozů v deštivých podmínkách," prohlásil šéf týmu Chevrolet Mark Busfield. Narážel tím na počasí posledních dnů. "Využijeme naše nastavení z loňského roku a doplníme je pouze o aktuální data z posledních závodů. Bude to ale těžší než v Brands Hatch, protože naši konkurenti v Oscherslebenu hodně testovali a Alain Menu bude mít velkou handicapovou zátěž."

Jedním z největších konkurentů chevroletů jsou vozy stáje SEAT. Ty v posledních závodech stále častěji dokazují stoupající výkonnost. I díky tomu se španělská automobilka nyní ocitla na čele v průběžného pořadí hodnocení značek.

A kavalérie továrních jezdců seatu ve složení Gabriele Tarquini, Rickard Rydell, Jordi Gené, Petr Terting, James Thompson včetně průběžného leadera šampionátu Yvana Mullera učiní i o víkendu vše pro udržení vybojovaných pozic. Pomoci jim v tom má i nasazení sedmého vozu, do kterého usedne čerstvá posila - třiadvacetiletý německý jezdec Florian Gruber.

Velkým konkurentem, ale bude též domácí značka BMW, jejíž jezdci se budou snažit atakovat přední příčky šampionátu. Na okruhu v Oscherslebenu jezdci bavorské automobilky mnohokrát testovali a zkušenosti budou chtít zúročit i ve vlastním závodě.

Svoje dosavadní smolné působení v MS chce napravit také italská Alfa Romeo. Jejím jezdcům se, především v posledních závodech, vůbec nedařilo a případný další neúspěch by již znamenal další výrazný propad v průběžné klasifikaci.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze