Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chci titul! Pojedu vabank, plánuje Štybar

27 2006
Stříbro - Políbí křížek, který nosí kolem krku, a pak se vydá za obhajobou titulu cyklokrosového mistra světa mezi jezdci do 23 let. Tenhle rituál se Zdeňku Štybarovi vyplatil před rokem a věří, že mu přinese štěstí i zítra v závodě mistrovství světa v nizozemském Zeddamu.

"Křížku věřím, mám ho posvěcený ze stříbrského kostela. Přinesl mně štěstí nejméně dvakrát, tak proč ne potřetí," usmívá se Zdeněk Štybar .

Jak vypadá vaše forma před sobotním závodem? V posledním klání Světového poháru jste dojel dost vzadu...
Nebylo to nic moc. Jenže jsem šel do závodu po týdnu tvrdého tréninku a ani jsem nečekal, že bych byl někde vpředu. Měl jsem toho dost. Závod jsem vlastně jen odjel. Ale v podobné situaci byla řada dalších jezdců ze světové špičky.

Takže v sobotu to bude jiné?
Určitě. Trenér Červínek mně naordinoval trénink, po kterém by měl přijít vzestup formy právě o nastávajícím víkendu. Zatím se jeho plány vždy naplnily.

Sledoval jste konkurenci?
Největšími soupeři budou Belgičané, které znám dobře - Albert a Boom. Především Albert ukazoval skvělou formu, držel bez potíží krok s jezdci kategorie Elite.

Co říkáte trati v Zeddamu?
Je těžká. Především výběh po schodech a po něm následující stoupání dají zabrat. Ale právě na těch schodech by se mohlo rozhodovat. Proto jsem v tréninku tomuto úseku věnoval mimořádnou pozornost.

Při mistrovství republiky jste měl technické potíže s kolem. Zjistil jste, čím to bylo?
Máte pravdu, několikrát mně spadl řetěz. Hodně jsem kvůli tomu ztratil. Nasadil jsem jednopřevodník. Teď jsem se vrátil ke klasickému dvojpřevodníku a je po problémech.

Jakou zvolíte taktiku?
Jednoduchá. Rychle dopředu, jet naplno, vabank, chci titul obhájit! 

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze