Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chci, aby tým byl výš než loni, prohlašuje posila zlínských házenkářek

Helena Štěrbová | foto: Jan Karásek, MAFRA

14 2010
Úmorné vedro lákalo spíš k vodě než k tvrdému tréninku. Nová posila zlínských házenkářek Helena Štěrbová i její spoluhráčky ovšem musely myšlenky na osvěžující koupání zapudit. Družstvo s novým týdnem vstoupilo do rozhodující fáze přípravy na novou interligovou sezonu.

"Během dovolené jsem chodila běhat. Proto věřím, že na úvod to nebude moc drastické," poznamenala dvaadvacetiletá reprezentantka Štěrbová, která do Zlína přišla z nedalekého Veselí.

Ale trénovat v takovém vedru se moc nechce, že?
Bylo by lepší, kdyby počasí bylo příznivější. Ale nedá se nic dělat. Snad to bude v pohodě. Výhodou je, že na dovolené jsem si odpočinula. Už se zase těším na házenou.

Ve Zlíně jste trénovala už před dovolenou. Tušíte díky tomu, jak tvrdá příprava vás čeká?
To byl jenom jeden trénink, a pak teambuilding. Uvidíme později.

Vrcholem přípravy bude turnaj v Norsku, část nákladů si ale musíte zaplatit. Nevadí vám to?
Doufám, že si to užijeme a nebudeme litovat, že jsme investovaly vlastní peníze. Do Norska se těším. Na zemi i na házenou. Jsem zvědavá, jak to tam vypadá, jak se tam trénuje. Bude to nová zkušenost.

Do Zlína přicházíte jako hlavní posila. S jakými představami?
Hlavně doufám, že Zlín bude hrát o vyšší příčky než loni.

Spolu s vámi jsou v družstvu na pozicích spojek čtyři reprezentantky, takže podle mnohých odborníků budete patřit k favoritům na titul. Souhlasíte s nimi?
To se teprve uvidí. Máme nově seskládaný tým, který se musí hlavně sehrát. Doufám, že nám to půjde dobře. Pokud bych měla mluvit o výsledku, chtěla bych postoupit do play-off.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze