Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chceme do play-off, říká kapitán pozemkářů Hradce

2 2006
Hradec Králové - Když postoupili do extraligy před dvěma roky, dobře věděli, že zachránit by se mohli jen zázrakem. Ten se nekonal a hradečtí pozemní hokejisté opět spadli do první ligy. Teď do nejvyšší soutěže postoupili znovu... Ale cíle mají podstatně smělejší!

"Rádi bychom si zahráli v play-off. Což ale znamená umístit se v první čtyřce," řekl jeden ze služebně nejstarších hráčů - kapitán Marek Machút. "Říkat, že budeme hrát o záchranu by byl alibismus. Máme na víc," dodal před dnešním startem.

Co jste udělali pro to, abyste se v extralize nezdrželi jen jednu sezonu jako posledně?
Bylo toho více. Začali jsme už loni v 1. lize, kdy jsme přešli na jiný styl hry. Dříve jsme byli dost pasivní a čekali, co vymyslí soupeř. Teď jsme přešli na nátlakový hokej. Neříkám, že obrana není důležitá, ale spíš sázíme na presink.

Jenže nový styl asi nestačí. Máte nové posily?
Máme a navíc vynikající. Vloni jsme začali spolupracovat s Račou Bratislava. Čtyři naši hráči v ní loni hostovali, když potřebovala pomoct v Interlize a teď na oplátku pomohou oni nám. Tři jejich hráči budou zase hostovat u nás. Jde o slovenské reprezentanty do 21 let.

Říkáte, že byste si rádi zahráli play-off. Kdo bude podle vás největším favoritem?
Určitě Bohemians a Slavia, která zrušila svůj rezervní tým v extralize, ale jen ke svému prospěchu. Pak bude mela mezi Rakovníkem, Liticemi, Mnichovicemi a snad i námi.

To máme šest týmů. Ale účast v play-off má jistou jen nejlepší kvarteto...
Smůla, zbylá čtyřka bude hrát jen záchranu. Ale my máme na víc.

A co příprava na extraligu. Odpovídala vašim cílům?
Po dohrání sezony jsme měli jen dvoutýdenní volno. Pak jsme měli vyloženě atletickou přípravu a naběhali spousty kilometrů. Poslední měsíc už se věnujeme jen hře.

V sobotu vás čeká první zápas a hned jedete na Bohemians (loňský suverénní mistr - pozn. aut.). Myslíte, že máte naději uspět?
To víte, že bychom rádi překvapili. Řeknu to asi tak, že nejedeme prohrát, i když se to očekává a případná porážka by s naší psychikou nezamávala jako ztráta se slabším týmem.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze